Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnád mit tud, mit csinál...

Leírnád mit tud, mit csinál 20 hónap körüli babád? Gondolok itt arra hogy álltok a bilivel, beszéddel, stb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 18 hónapos még bele fér?
2011. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze, miért ne? Minden választ köszönök:)
2011. jan. 19. 12:46
 3/13 anonim ***** válasza:
:-) A fiam 18 hónapos, a bilire rászokott ülni, általában mese nézés közbe ücsörög rajta. Nemrég jött rá, hogy hogyan kell puszit adni, és azóta mindig megpuszil, ha játszunk:-)Beszéd szempontjából inkább magyaráz. Ha kér valamit, akkor mindig mondja, hogy adá, és megmutatja, ha nem értem mit akar, akkor mutogatom a polcon a dolgokat amíg nem bólint. Egész sok szót mond, és mindent megért. Hát ennyi:-) de persze akaratos és hisztis is tudd leni, mint minden gyerek:-) A Te gyermeked miket tudd?
2011. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam ma másfél éves, ha belefér, akkor leírom, miket csinál:)


Nagyon sok szót mond, és ügyesen kifejezi magát (ha másként nem, akkor hisztivel:D), általában megértem, amit mond. Bizonyos dolgok nevét már kapcsolja képhez is, korábban nem tudta őket összekötni (pl. nénit már csak nénikre mondja)


Jelzi ha pisil, de mindig csak pont akkor, amikor csinálja, nem előre, de azért próbálkozunk a bilivel, néha összejön, néha nem. Kakilni is belekakil, de csak akkor ha délelőtt nem volt kaki, ilyenkor a délutáni alvás előtt ráültetem, és pár perc múlva belekakil. Ettől még megijed, és időnként sírva fakad, de már alakul:)

Nagyon kevés ideig hajlandó egyedül játszani, ebből vannak vitáink:)

2011. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 20 hónapos a kisfiam hát beszéd terén még nem igazán mondd semmit! Mindent megértünk és a maga kis nyelvén egész nap mondja :)! Bilizéssel sehogyan nem állunk de nem is erőltetem neki én nyárra tervezem,hogy szobatiszta legyen!

De ha bekakil akkor mutatja hogy büdi van és cseréljem ki a pelust!

Amúgy mindent megért, imádja az énekeket a mondókákat!

Egyedül szépen eljátszik autókkal, építőkockázik, bármivel minden leköti!

Egyszer alszik már csak ebéd után már nagy régóta!

De egyedül nem tud elaludni bent kell lennem a szobájába és úgy kb.15-30 perc alatt elalszik!


Hát nagyjából ennyi :)

Mire vagy még kíváncsi?:D


A te babád miket csinál?

2011. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ma 19 hónapos a kisfiam. Nem beszél még egy szót sem, bár mostanában ha baja van akkor "anaaa", erre végül is már ráfoghatjuk, hogy egy szót tud. Finnül és arabul zagyvál egész nap. :-)

Bilivel úgy állunk, hogy már beszereztük, de a használattal megvárnám a nyarat, ráadásul ő későn érő típusnak tűnik, tehát ezt sem siettetjük.

Villával mér egész jól eszik egyedük, kanállal úgy minden 5. falat jut el a szájáig.

Amúgy felmászik mindenre, ügyesen építőkockázik, a motorozás egyelőre egyáltalán nem érdekli.

Így állunk most. Védőnőnk szerint igazi férfi, nem kapkodja el a dolgokat ha nem muszáj. :-)

2011. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nos, az én kisfiam nem hajlandó ráülni a bilire, még pelusban sem. Sírva fakad ha előveszem, pedig már én is ültem rá(persze ruhában:)), hátha úgy ráül. Beszélni nem igazán beszél, csak a saját nyelvén. Nyugis gyerek, persze neki is vannak hisztirohamai. Puszit már ő is ad, ha viszem lefektetni, vagy ha valaki megy el tőlünk, csak akkor.
2011. jan. 19. 12:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én kisfiam nem beszél még... Az ismerőseim között csak kislányok vannak, ők már 13-14 hónaposan tudtak 15-20 szót.
2011. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Az én kisfiam is későn érő tipus. Ő is szereti az építőkockákat, és rajzolni nagyon szeret, de a motorozás neki sem a kedvence. Inkább hinta, vagy labdázik, épít.
2011. jan. 19. 13:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekünk is a szomszéd kislány 11 hónapos kora óta beszél, már 15 hónaposan elmondta az első mondókáját. teljesen magamba zuhantam, hogy az én kisfiam még anyát sem mond:(
2011. jan. 19. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!