Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babátok miket, és...

15 hónapos babátok miket, és hányszor eszik egy nap? Lehet hogy rosszul csinálom? Nem baj, hogy még bébiételt is kap 1 éves kortól valót?

Figyelt kérdés
15 hónapos a lányom,még csak 4 foga van! Főzelékeket imádja,amit készítek,de a mi kajánkból,nem igen eszik! Szerintem azért,hogy nem tudja úgy megrágni!
2011. jan. 18. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

15 hónapos múlt, 5 foga van. Imád a mi kajánkból enni, mindig kunyizik. Általában Neki is abból kell adnom, pl megfogja a rántotthúst és azt tolja befelé. De bébiételt vagy külön főzött főzeléket is adok Neki.

Gondolom nem tudja úgy megrágni, bár a lányom mindent szétrág az 5 fogával, na meg az ínyük is azért elég erős.

Nem minden baba egyforma, nem hiszem hogy gond lenne.

Ha esztek, mindig tegyél egy tányérra Neki is pár falatkát.

2011. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14 hós a lányom, alul 3, felül 4 foga van. Nem tudom milyenek az 1 éves kortól adható bébiételek, de a 8 hósak is már darabosak, szóval gondolom már darabosat eszik. Próbáld meg pl. puhábbra főzni a tésztát, a húst is és mindent amit csak lehet. én így kezdtem neki adni a miénket. Lehet próbálkozni a tarhonyás hússal, az könnyen lemegy, sokat nem kell rágni mégis szokja a darabos ételt és a főztöd ízét is. Eleinte én mikor valamilyen tésztát készítettem, neki külön főztem ki a levesbe való kis kockatésztából, mert azt megette. Hagyd közben hagy csipegessen elé kipakolt kis darabkákból is, közben pedig etesd kanállal is. kicsit minden maszatos lesz (sőt), de szokja az egészet. Igaz minden evés után volt mit takarítani, de legalább szokta az önálló evést is.
2011. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem baj,ha kap bébiételt,főleg ha szereti.Mi is 15 hónaposak vagyunk,Ő már teljesen a mi kajánkat eszi,mert 13foga van,így már elég jól megy a rágás.(persze csak ha a korának megfelelőt főzök)Sokszor kap főzeléket is,karikára vágott,sült virslivel,tükör tojással...

Én szoktam neki úgy is adni bébiételt,hogy ha van valami husi,rizzsel,krumplival,akkor kompótnak adom a gyümi kaját mellé.Ezek 4hónapos kortól vannak és még mindig szereti.Az egy éveseknek valót nem szereti.Pl.szereti a májkrémes,vajas-lekváros,vajas-mézes kenyeret.Kis csipetekkel kezd,szépen szét tudja nyammogni,majd ha egyre ügyesebben megy élvezni fogja az egyre nagyobb katonákat pakolni a szájába.

2011. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Kisfiam még nem eszik a mi főtt ételünkből, a húslevesből adok neki, de úgy csinálom, hogy nem teszek bele füszert, csak kevés sót. Aztán mikor megfőtt, veszek ki a babának belőle és utána teszek a maradékba vegetát, borsot stb..tehát a fiam nem kap olyan főtt ételt, amibe izfokozók vannak. Csak zöldfűszerek. Reggelire bundás, körözöttes kenyér, esetleg otthon készített májkrémes, tojáskrémes. Reszeltsajtot imádja csipegetni. A felvágottakat sem erőltetem. Főleg a virslit, parizert (ezeknek nincs értékük, csak ízesek és eltömitik a babát). Tehát konkrétan darabosat csak a kenyérfalatkákat (jah.ez is teljeskiőrlésű) eszi a fent leírtakkal. Persze kap bébiételt 8 és 12 hósnaj valót és persze amit neki főzök. :-)
2011. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!