Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21-en leszunk 4honaposak, mit...

21-en leszunk 4honaposak, mit csinla (t), mit tud, hany kg illetve hany centi volt 4 hos babatok?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mit tegyek pincurkam mar huzza fel magat hogy ulni akar,emeli a fejet is es mar az olembe "az o fejetol"ulne.Ugy-e meg nem szabad egy 4 honapos kisbab uljon?
2011. jan. 17. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha te is 4 hónapos vagy,az elég gáz.

4 hónapos baba még nem ül egyedül. Az öledbe tarthatod kissé megdöntve,de ez még nem ülés.

2011. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a lányom 5 hónapos múlt. igaz ő koraszülött let. éppen a múlthéten kérdeztem az orvosunkat és a gyógytornászunkat is az ülésről. ugyanis anyósom és a sógórnőm is már ültetné a babánkat, én meg rászóltam hogy ne tegye!

az orvos is és a gy.tornász is azt mondták egybehangzóan hogy amig a baba nem ül, nem szerencsés ültetni. jól tettem hogy szóltam. pláne nem egy korababát. persze lesz majd aki írja hogy ő már ülteti a babáját, de én elkerülnék minden gondot ha lehet. ülésbe felhúzni azt lehet, az csak pár mp-ig tart, de amig a baba nem képes ülni, addig nem kell erőltetni. pár mp-ből nem elsz gond, de inkább kérdezd meg az orvosotokat, ő láthja a babát állapotát :)

2011. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan a kislányom 5400 g és 65 cm volt. Hasra tudott fordulni egyedül és próbálkozott a visszalendüléssel is. Az csak 5 hónaposan sikerült, akkor tudott forogni. (Hozzáteszem, ez nagy siker, mert hypotón!)

4 hónaposan kezdte a lábujjacskáit szopogatni és ekkor kezdett hangosan kurjantgatni.

2011. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnezest 4 honapos lesz a kisbabam,egyebkent koszi a valaszokat
2011. jan. 17. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

akkor ülhet ha már magától fel tud ülni! a magától nem azt jelenti, hogy fogod a kezét és finoman felhúzod ;)

majd 2-3 hónap múlva, addig tényleg ne ültesd mert rámehet a gerince

2011. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 21-én lesz 4 hónapos:)) Tegnap mértük, 5030 g, és 62 cm. ( 2510 g-mal, és 47 cm-vel született) Tehát már dupláztunk.Kb. egy hónapja oldalra fordul, megfogja a játékokat, a szájába veszi, összeérinti a kezeit, hason fekve magasra emeli a fejét, hangosan kacag, gőgicsél, sokat vigyorog.Kb. ennyit tud.Én szoktam pl. ültetve büfiztetni, nem hiszem hogy ennyi ültetés ártalmas lenne.Néha az ölemben is ül, és nagyon élvezi ha még mondókázom is.Ha annyira árt az ültetés, miért veszi meg szinte mindenki a pihenőszéket meg a bölcsőhintát a babájának? Az én kicsim mindig jelzi ha elfárad, és csak néhány pillanatra ültetem.Szerintem engem is ültettek, és semmi bajom.Gyógytornász vagyok, és szerintem néhány pillanatra lehet.
2011. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekünk is van pihenőszékünk és volt hintánk is. azokban nem egészen ül a baba! ha megnézed, nem nehezedik teher a gerincére, derekára.
2011. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!