Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szokassam a 6 hetes...

Hogyan szokassam a 6 hetes kisbabámat a kiságyába vissza?

Figyelt kérdés

Néhány napja csak mellettem hajlandó aludni. Csak cicin alszik el, és ha hamar eljövök mellőle már akkor felébred. De ha megpróbálom visszatenni a kiságyába egyből sír.

Pedig már aludt a kiságyában úgy, hogy csak egyszer ébred.

Hogyan szokassam vissza?


2011. jan. 15. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen tedd bele. Minél hamarabb! Később egyre nehezebb lesz! Mint minden szokásán változtatni...
2011. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia,


Az én kisfiam ma 5 hetes, nálam is hasonló volt a helyzet, csak ő nem szopizik (sajnos), én javaslom neked a "Suttogó" című könyvet, mert nálam bevált az elalvás és a kiságyba szoktatás, igaz 4 napig szenvedtem vele minden egyes altatásnál, de most már simán elalszik az ágyában mindenféle ringatás és járkálás nélkül.

Kicsit nehéz lesz, mert eleinte sírni fog és erősnek kell lenned, mert különben nem fog sikerülni. Ha érdekel szívesen elküldöm neked a könyvet emailbe, csak írj privit.

2011. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de én is olvastam a Suttogót, ami egyébként nagyon hasznos. Aszerint csak egyszerűen ott kell hagyni a babát, és ha sír, bemenni, megnyugtatni, kijönni. És ezt annyiszor kell csinálni, amíg el nem alszik. Ugye így csináltad te is? Hányszor kellett bemenned hozzá? És az éjszakáitok milyenek, azt is végig alussza?
2011. jan. 15. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, minek szenvedni a kisággyal, ha egyszer melletted olyan békésen alszik, és neked se kell a szopihoz átrohangálnod a másik szobába... Mint ahogy azt se értem, minek elvárni egy 6 hetes újszülötttől, hogy tök egyedül el tudjon aludni, ráadásul átaludja az éjszakát.


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az 1. babám már egyedül aludt el a kiságyában 6 hetesen. Igaz őt nem cicin altattam.
2011. jan. 15. 15:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, második vagyok, az éjszakát nem alussza át 1x eszik éjszaka és utána visszateszem a kiságyába és alszik tovább, eleinte én is magunk mellett altattam, de rájöttem, hogy ez így nem jó és kb 3 hetes korában kezdtem el a "suttogó" szerint altatni, kb 4 nap után sikeresnek bizonyult. Igen én is úgy csináltam, hogy letettem az ágyába és ha sírt bementem hozzá először azonnal, majd ha megint sírt, akkor 5 percet vártam, és újra bementem ha ezután is sírt akkor 6 perc és így tovább, elmondom hogy 10 percig egyszer sem jutottam el. Én is meglepődtem amikor már csak egyszer kellett bemennem hozzá, és a következő altatásnál már nem is kellett bemennem. Azóta csak az ágyában altatom, ami szerintem jó dolog, és persze nem azt jelenti, hogy nem babusgatom és persze szoktam kézben is tartogatni, de nem túl sokat.


Sok sikert, és jó babázást.

2011. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!