Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a ciciből vagy az...

Szerintetek a ciciből vagy az egy lyukú cumiból jön jobban a tej a babának? Adhatom neki már a 2 lyukú cumit?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert a férjem szerint a ciciből valószínű hogy jobban jön a tej mint az egylyukú cumiból.

Ma egy hetes a fiam.Szerintetek kicserélhetem a cumit a cumisüvegen?

Még mielőtt valaki kérdezné miért cumisüvegből etetem,azért mert a lefejt tejet is odaadom neki,mert akkora mennyiség nincs hogy lefagyasszam.


2011. jan. 15. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyhetes babának elég amit kitud szopni,nem kell utána 5-10 perc múlva a kifejt tejet beleerőltetni!

Akármilyen pici is a lyuk a cumon,azzal nem kell neki annyira megdolgozni,mint a cicivel. Hamar lefog szokni a szopásról,mert a cumiból hamarabb jóllakik.

2011. jan. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A cumisüvegből erölködés nélkül is hozzájut a tejhez, a mellednél meg kell dolgoznia érte.

Hagyd abba a fejést, szépen be fog állni a tejtermelődés, ha igény szerint szoptatod a babát. A fejéssel csak több tej termelődik, tulajdonképpen feleslegesen. Ha cumisüvegből eteted, le fog szokni a szopásról, hiszen minek "dolgozzon", ha "ingyen" is hozzájuthat?

2011. jan. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

semmiképpen ne cseréld le az egylyukút, ekkora babának nem szabad. a férjed rosszul tudja, a cumisüvegből jön jobban a tej, így valóban leszokhat a szopásról, ha nagyobb lyukúval itatod vele a lefejt tejet. azért találták ki pl. Avent cumisüveget és vele a többféle cumit, hogy a babák ne szokjanak le a szopásról. szerintem azoknak érdemes üveget is használni, akinek nem elég a teje, és tápszerrel kell pótolni.

a lefejt tejet gyűjtsd össze egy nap, és utána fagyaszd le, tényleg nem kell üvegből megitatni vele, ha rendesen szopik és elég neki legalább 2-3 órára. jó lesz az a tej ínséges időkben, akkor ha véletlenül nem lesz elég tejed, akkor pótlásnak odaadhatod neki üvegből, de szigoróan csak egyes cumival.

mi 4 hónapos korban váltottunk kétlyukú cumira, addig a tápszert is egyessel itta, meg a teát is. sajnos nem tudott sokáig szopni, lényegében mindig kellett pótolni a tejet tápszerrel.

2011. jan. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj, le ne cseréld, mert akkor egyben el is búcsúzhatsz a szoptatástól! A cumisüvegből jön könnyebben, nem a ciciből.
2011. jan. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Fagyassz olyan pohárban, amit könnyen utántölthetsz és csak kikapod a fagyasztóból, rátöltessz és kész. Hamar összejön egy adag.

Semmiképp se cumiztasd! Nekem nem volt tejem és nagyon rossz érzés volt, hogy nem tudom szoptatni. Te örülj neki és tedd, amig csak tudod!

2011. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fagyasztotthoz NEM SZABAD hozzáönteni! Előző nagyon rossz tanácsot adott.
2011. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a szoptatás ideje alatt végig teljesen biztos voltam benne, hogy nincs az a cumisüveg (pláne nem az egylyukú), amiből úgy jönne a tej, mint a mellemből. Sokszor, ha kicsit elfordította a fejét, spriccelt a tej a pofijába.

VISZONT én nem vagyok szakember, és elfogadom, amit nálam okosabbak kitaláltak, hogy egy ekkora babának az egylyukú cumisüveg a megfelelő, ha már cumisüveg kell. De teljesen megértem a kételyeiteket!

A szopizás után lefejt tejet viszont soha nem adtam oda neki. Alkalmanként kijött kb. 20ml, azt szívfájdalom nélkül kiöntöttem.

2011. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cumisuvegbol jon jobban, es tenyleg nem fogsz tudni szotatni "sokaig" ha nem cicibol adod. Mi vettunk specko cumisuveget, ami szinte ugy mukodik, mint a cicid.
2011. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!