Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ingyenes az első okjs...

Tényleg ingyenes az első okjs szakma?

Figyelt kérdés

sziasztok gyesen vagyok itthon a kisfiammal, és gondoltam elvégzek valami tanfolyamot.

És úgy halottam ,hogy akinek nincs még szakmája az ingyen elmehet egy ilyen okj-s képzésre. Tényleg így van ez?

Ha valaki tudna mondani pontosan hol érdeklődjek megköszönném.:)


2011. jan. 12. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy felső kórhatár is, ami felett hiába első nem ingyenes.

22-26nem tudom, valahol itt mozog.

"Attól függ hány éves vagy, és van-e már OKJ-s szakképzettséged. Leírom korosztály szerint: 10.osztály után iskolarendszerben, szakközépiskolában tanulhatsz szakmát. Ez a hagyományos szakközépiskolai, vagy szakiskolai képzés. Amit most szakiskolának hívunk megfelel a régi szakmunkásképzésnek. Érettségizettként 22 éves korig szintén járhatsz szakközépiskolába, vagy tanfolyami formában is szerezhetsz OKJ-s képzettséget. Az érettségi utáni szakközépiskolák előnye, hogy kapsz családi pótlékot, diákigazolványt stb. Érettségizettként 22 éves kor után csak tanfolyami formában tanulhatsz OKJ-s szakmát. Akár iskolarendszerben, akár tanfolyami formában tanulsz, választhatsz nappali és esti képzések közül."

[link]

2011. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tényleg ingyenes, ha még nem múltál el 23 éves, és nappali képzésre mész. Elvileg.

Érdeklődni annál az intézménynél lehet, ahol a tanulmányaidat szeretnéd majd folytatni, ott adnak bővebb felvilágosítást.

Érdemes rákérdezni, mert hallottam már olyat, hogy valakitől kértek pénzt így is...Pedig nem szabadna.

2011. jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!