Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is furcsán használj...

Más babája is furcsán használja a nyelvét kanállal történő etetéskor?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem a hozzátáplálást,elején nem evett csak fintorgott.Ma meg olyan furcsán nyeldeste,a nyelvét közben kifelé öltögette mintha cumizna.Mikor fog rendesen enni?
2009. jan. 31. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Majd hozzá szokik, hidd el. Szegénykémnek kicsit furi, hogy most így is kap enni, nemcsak cumizva. :) Egyébként az is lehet, hogy a fogai szokatlanok, már ha vannak. Az én lányom akkor evett furcsán, mikor felül is kibújtak a fogai, szokatlan volt neki.

Az új íznek, állagnak mindig fintorogni fog.

2009. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? Mert a nyelv kifelé öltögetése (amikor a szájába kerül valami) egy ösztön. Ennek az ösztönnek az eltűnése az egyik jele, hogy már szüksége van a hozzátáplálásra, felkészült rá a szervezete. Szóval ez elmúlik, de amíg kitolja a szájából a kanalat, addig nem érdemes erőltetni.
2009. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ösztön, hanem egy ösztönös reflex, bocs :)
2009. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy ezt csinálja, mert azt hiszi ezt is szopizni kell. Tartsd ott a kanalat, míg le nem eszi róla a kaját, azaz míg le nem nyeli a szájába adott adagot... NEkünk is ezt csinálta. Sőt, mikor kivettem a szájából a kanalat, akkor nem csinált semmit a szájában lévő kajával. Meg kell tanulja, hogy a szilárd táplálék evésekor másképp kell a nyelvet mozgatni. Hamar megszokja, ne aggódj. Nekem a 3. etetésnél már profin csinálta :)
2009. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eddig csak szopott és még nem tudja, hogy ezt máshogy kell enni, de hamar rá fog jönni. Addig meg valószínű, hogy sokkal több étel kerül vissza, mint amit elsőre lenyel:) Kitartás, mindem baba megtanulja! 4 gyerekes anyuka
2009. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!