Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy azért fáj a...

Létezik, hogy azért fáj a pici hasa mert sűrűn eszik? 1,5 -2 óránként?

Figyelt kérdés
azt mondta a gyerekdoki, hogy ne etessem ilyen sűrűn, mert nem tudja megemészteni. (anyatej)
2011. jan. 11. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
IGEN! Nálunk ugyanez volt a helyzet, és amint beálltunk a min. 2,5 órás, de inkább 3-3,5 óránkénti evésre, normalizálódott a dolog!!! Kitartás, csak az első pár evésnél kell kihúzni valahogy :)
2011. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én ennek épp az ellenkezőjét tapasztaltam,nem rossz indulatból mondom a félre értések elkerülése végett,de nálunk ez így volt.3. nap jött ki az orvos hozzánk,és azt mondta nagyon ne adjak neki enni,3 óránál előbb,de a 2.5 mindenképp várjam meg.de amikor sírt a lányom és bújt a cicihez,én ugyan nem kínlódtatam,annyi különbséggel hogy kapta az infacolt,mert ő is pocak fájós volt.és aztán magától beállt neki a 3 óránkénti evés,sőt,volt hogy 4 óránként evett aztán.
2011. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szinte 99 %-ban attól fáj a hasa tuti!Ha 1,5-2 óránként eszik akkor valószínű csak a tejcsi elejét szívja ki,ami tejcukorban gazdag és attól fáj a pocija!Próbáld meg húzni az időt,elterelni a figyelmét és akkor még éhesebb lesz és kiszopizza a hátsó tejcsit is ami zsírossabb,laktatóbb és akkor meglásd tovább fogja bírni!
2011. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Egyre jobban terjed az a tévhit, miszerint nem szabad kétóránál gyakrabban mellretenni a babákat, mert akkor a félig emésztett tejre ráeszi a frisset, az erjedni kezd és hasfájást okoz. Mint minden tévhitnek, ennek is megvan a valós eredete. Mi is ez?


A kisbabák nem óramû pontossággal szeretnének szopizni. A szoptatás nem csak etetés, hanem itatás, vigasz, közelség, melegség, mama íz, mama illat. Ebbõl következik, hogy egy kisbaba bármilyen gyakran felkéredzkedhet a mellre. A gyakori, igény szerinti szoptatás biztosítja a kisbabának mindazt, ami a jogos szükséglete. A legtöbb édesanya azt tapasztalja, hogy kisbabája a délelõtti órákban nyugodtabb, egyszerre többet szopik, de ritkábban, míg délután olyan, mintha folyton éhes lenne, állandóan a mellén szeretne lenni. Növekedési ugrás idején a kisbaba egész nap szopizni akar, szinte megállás nélkül, majd néhány nap alatt megtermeli magának a több tejet. Nagy melegben a babák gyakran szopiznak, de egyszerre keveset. Ha a mama ilyenkor mindig átteszi a babát a másik mellére, akkor a csecsemõ csak az úgynevezett elsõtejet fogja kiszopizni, ami laktózban gazdag. A bélbolyhok felszínén lévõ laktáz enzim nem bírja a rengeteg tejcukor feldolgozását, a cukor erjedni kezd, gázok keletkeznek és ez a folyamat komoly hasfáját okozhat a kisbabának. Tehát nem a gyakori szoptatás, hanem az elsõtej-hátsótej mennyiségének aránytalansága okozza a hasfájást!


Mi a teendõ? Semmiképpen sem az, hogy nem hagyjuk a babát igénye szerint szopizni. Érdemes arra biztatni a mamát, hogy hagyja minél tovább egy mellen szopizni a babát, mielõtt áttenné a másikra, hogy alaposan kiürítse a mellet és hozzájusson a hátsótejhez. Ha a baba nem akar pár percnél tovább a mellen maradni, akkor nem kell erõltetni, viszont érdemes a következõ 2-3 órában ugyanerre a mellre visszatenni. Nagyon bõtejû mamák esetében lehet javasolni az alkalmanként csak egy mellbõl való szoptatást, sõt extrém esetekben az is elõfordul, hogy 4-6-8 óránként kell mellet váltani. Eközben természetesen fejni kell a másik mellbõl, mindig annyit, hogy ne feszüljön.


Irta: Rózsa Ibolya, IBCLC

2011. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem is lehet, hogy attól fáj a babád hasa, és a gyerekdokinak igaza van (végülis csak ért hozzá..:))

az előző hsz-szel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy akkor abból is az következik, hogy igenis fájhat a baba hasa a túl gyakori evéstől, hiszen pontosan azt hangsúlyozzák, az igény szerinti szoptatás hívei, hogy a szopi a babának nemcsak táplálkozás, hanem egyszerűen megnyugtatja őket, jó érzés a mamihoz bújni stb... viszont ha a baba nem éhes, csak vigaszra vágyik, attól még a tejet kiszívja és bekerül a pocijába, vagyis fájhat tőle a hasa, ha olyan típus. Próbáld tartani azt amit az orvosod javasolt és nyugtatásra, vigasztalásra, használj inkább vizet cumisüvegből, vagy egyszerűen cumit, lehet az is elég lesz neki.

2011. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg nem csak átfutni, hanem ELOLVASNI kellene a kettővel ezelőtti hozzászólást. Nem a túl gyakori szoptatástól fáj a pici hasa, hanem a híg első tejtől. Ha az anyuka igény szerint, gyakran szoptat, viszont mindig ugyanarra a mellre teszi vissza a babát, amíg az a mell ki nem ürül, akkor a hasfájást ezzel meg lehet előzni. Az időre szoptatással viszont jól el lehet apasztani a tejet, ahogy anyáink idejében történt, amikor szinte senki nem tudott három napon túl szoptatni... a hosszú szoptatás titka az igény szerinti mellretétel. Ha a kérdező nem fogadja ezt meg, akkor két hónap múlva majd azért fog kérdést kiírni, mert kevés a teje. És akkor már késő bánat lesz, hogy "én megmondtam".


Amúgy a tápszeres babák hasa is gyakran fáj 3 hónapos korukig, akkor is, ha négyóránként etetik őket. Ezt mivel magyarázzák a 60 éve diplomázott orvosok (főleg a férfiak, akik sosem szoptattak)?

2011. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ajjjaj, mindig elfelejtem micsoda indulatok tud szülni, ha valaki nem igény szerint szoptat... bocsi, én senkit sem akarok erről lebeszélni, biztos igazad van mindenben.

Én csak megosztottam a saját tapasztalatomat, mivel az én babám is hasfájós volt, és nekem ez vált be.

Nem tudom mi az igazság, nem vagyok szakértő, én egyszerűen hiszek az orvosomnak, aki tapasztalt, 40 éve a szakmában van, és volt szoptató anyuka is....:)

Szerinte az első híg tejtől is fájhat a baba hasa... hát kedves kérdező, ez van, sajnos mindenki mást mondd..

próbáld meg kikísérletezni, hogy NEKTEK melyik módszer a jó!

2011. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsi, most látom rosszul írtam, nem azt írtad, hogy a híg tejtől nem fáj a hasa, hanem azt, hogy a későbbi sűrűtől.. na mindegy, a sűrűbb, zsírosabb utótejet sem könnyű megemészteni, sőt. a baba hasa attól is fájhat (legalábbis az általam kérdezett orvos szerint, de ezt én is logikusnak találom)
2011. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én babám hasa is emiatt fájt!SŐT egy idő után még sugárban le is hányt a gyakori etetéstől!Na akkor tértem át a 3 óránkénti etetésre.Azóta semmi gond.És gyönyörűen feljlődik,6 hónapos és még rengeteget szopik.Nekem nagyon rossz tapasztalatom van az igény szerinti etetésről.Mert van,hogy csak nyuginak kell a cici,de akkor is jön belőle,majd jön a hasfájás!.Így én maradtam a cuminál és a 3 óránkénti etetésnél.Igaza vana dokidnak kedves kérdező...(lehet lepontozni)
2011. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!