Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves fiamnak jövő héten...

2 éves fiamnak jövő héten körülmetélése lesz. Tapasztalatok? Mennyire nehezen gyógyul?

Figyelt kérdés
Várom a tapasztalatokat:mennyire viselte meg fiatokat a műtét,mennyire és hány napig fájt a kuki?Pelenkázás simán ment-e stb.Szabad-e fürdenie...szóval írjatok légyszi.
2011. jan. 11. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Keresztfiamnak csak egy bemetszés volt, amit ambulánsan csináltak. Pár napig fél óránként bőgött 1-2 percet, rájöttünk, hogy olyankor pisil (pelusba). Többet sajnos nem tudok.
2011. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
bocs h nem tudok válaszolni,de ez engem is érdekelne,mert esélyes a dolog nálunk is sajnos :((((
2011. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudjatok hogy kérdezek, de miért szükséges ilyen műtét?? Mert nálunk "föltépték a bőrt" 1 hete, fütyije feléig hátramegy, de ott olyan mintha össze lenne nőve. Mi is ilyenre számíthatunk?

Bocsi tényleg hogy kérdezek, de ti vagytok a legkompetensebbek ez ügyben :(

2011. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kisfiamnak nincs letapadva,neki nem segítene a "feltépés".

Fitymaszűkülete van és meg sem lehet mozdítani a bőrt,nemhogy hátrahúzni.Akkor berepedne de nagyon:(Volt már begyulladva is a kukija.Szóval csak a körülmetélés segít.

2011. jan. 12. 20:53
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is esélyes a dolog, úgyhogy engem is érdekel.


20 hós kisfiú anyukája

2011. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Kisfiam most 18 hónapos, 1,5 hónapja volt neki "körülvágva" a kukija,mert be volt gyulladva. Neki ugyan "csak" le volt tapadva, de elég rendesen, nem sokat lehetett mozdítani bőrt. Ügyeletre vittem, mert azon a napon egész nap sírt a pisiléskor. Ott ezt tartották a leghatásosabb megoldásnak, mint hogy csak kamillázgassam, aztán vagy elmúlik vagy nem. Szóval egy hosszú eszközzel körbevágták neki, szépen feljött az egész. Persze nagyon sírt közben, de csak 10 mp. volt az egész. Utána már megkönnyebbült, mert kiürült a genny. Már este jó kedvű volt, de pisilésnél aznap még sírt. 10 napig kellett naponta 5-6-szor hátrahúzni és kamillázni, az első 3 napig sírt minden alkalommal. Utána már semmi fájdalom. A kamillázást nagyon megjegyezte, mert a mai napig hozza a vattát minden nap, hogy kamillázuk neki:-) Úgyhogy nincs benne rossz emlék szerencsére.

Azért írtam így le a dolgot, mert nem vagyok biztos, hogy mi pontosan a körülmetélés. Hogy ez az volt-e vagy sem.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

Üdv:

Brigi

2011. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Az utolsó fiának szerintem nem az volt a problémája mint a kérdezőének (és az enyémnek). Nálunk szűk a nyílás a bőrön és nem is tudjuk hátrahúzni. Nem "feltépni" kell a bőrt, hanem nem is tudom (vagy nem akarom tudni) mit csinálni, hogy egyátalán hátra lehessen húzni. Az egyik az letapadás, a másik fitymaszűkület.


A kérdezőtől kérdezném, hogy szteroidos krémet nem kaptatok rá? Vagy nem segített? Nálunk még a műtét előtt ezt helyezte kilátásba a gyerekorvos és nagyon bízom benne hogy használni fog és nem kell a drasztikus megoldás.

2011. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!Használtunk szteroidos krémet és nem használt semmit.

Kedves 13:42-es válaszoló!Nálunk letapadás biztos nincs,mert amikor pisil,akkor felduzzad uborka szerűre az egész kukija.Tehát teljesen el van válva a bőr a makktól,csak annyira szűk elöl a bőr,hogy nem lehet hátrahúzni.A körülmetélést altatásban végzik és levágják a fitymát.részben vagy teljesen.

Azért várok még tapasztalatokat a műtétről.

2011. jan. 14. 18:48
 9/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Jajjjajajjjajajjj, most rámijesztettél :(((( teljesen ugyanez a helyzet nálunk, mint nálatok.... Ha pisil megduzzad a kukac, de a bőr egy picit sem mozdul hátra.... Mi nemsokára megyünk a János kórházba dr. Piróth Lászlóhoz, állítólag nagyon jó gyerekurológus, itt a faluban többen is ajánlották és megoldotta a problémát műtét nélkül. Én még benne bízom. viszont ha műtét, akkor mindenképpen túl kell rajta esnünk még a tavasszal, mert nyáron megszületik a kistesó és őszintén szólva semelyik gyermekemet sem szeretném másra hagyni.
2011. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Vigyázzatok, olyan orvoshoz vigyétek a gyereket, aki nem akarja az egész bőrt levágni. Nekem mindent levágtak és most cseszhetem :(

Az egész kiszáradt, ronda foltos, érdes tapintású... érzéketlen és amikor használnám, a bőr feszül és fáj

2011. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!