Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel etetitek a 6 hónapos...

Mivel etetitek a 6 hónapos babátokat, ha megkezdtétek már a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Hamarosan 6 hónapos lesz a kisfiam. Eddig almát, banánt, őszibarackot, meggyet, krumplit, sütőtököt, sárgarépát, céklát adtam neki, és adok neki tejpépet és rizspépet. Reggel tápszer, tízórai fél adag tejpép almával, ebéd főzelék, délután gyümölcs, este tápszer. A védőnő adott egy táblázatot, mely szerint adhatok neki zöldbabot, zöldborsót passzírozva, uborkát, körtét. Én azért nem merném ezeket adni. Inkább a gesztenyével, szilvával, fehérrépával, tökkel próbálkoznék csak és természetesen hússal.
2011. jan. 6. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Zöldborsót és zöldbabot tényleg lehet adni passzírozva, és körtét is. Uborkát azt én sem mertem sokáig, mert minket szokott bántani, így nem akartam kockáztatni. De amiket írtál, hogy próbálnád, természetesen mehetnek.
2011. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

s.tök, s.répa, z.borsó, alma, barack, krumpli, csirkemell, rizspép, Sinlac, banán, baba keksz, buláta.

Én a z.borsót úgy szoktam h botmixerrel összepépesítem, úgy nyugodtan adhatod neki. Az én kislányom imádja :)

2011. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

6,5 hós a kislányunk. Körtét mi is adtunk, bébiétellel, keverve volt azt hiszem őszibarackkal, szereti, semmi baja nincs tőle.

Zöldbabot és zöldborsót is adunk (1 hete kezdtük próbálni), szintén bébiétel, azokat is eszi.

Én még céklát nem mertem adni :) De sokan adnak, olvastam másoknál is.

Szilva is adható, de csak óvatosan, mert székletlazító.

Nálunk is úgy van ahogyan írtad, reggeli tápszer, tízórai gyümölcs, ebéd főzelék, uzsonna vagy tápszer vagy tejpép, vacsora tápszer. Étkezések után kis tápszer, néha elfogadja, de nem mindig.

Mi próbáltuk a bébiételes zöldségpürét, abban van kukorica is, azt is szereti a kislányunk.

2011. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilágyi anyuka ***** válasza:

Az én 6 hósom eszik gyümiből: alma,banán,körte,szilva, őszibarack.

Zöldségből:krumpli,s.répa,fehérrépa, paradicsom,cékla, zöldbab,zöldborsó,spenót,brokkoli,cukkini,sütőtök,karfiol,gesztenye.

2011. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor én is bátran próbálkozom ezekkel, habár a paradicsomot még korainak találom. De szerencsére van bőven, amivel próbálkozhatok.
2011. jan. 7. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!