Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy elhalasztják a...

Normális, hogy elhalasztják a kötelező védőoltást?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hetes és koraszülött (35. héten született).

Már 3. hete járunk folyamatosan tanácsadásra, de valami kifogása mindig van a doktornőnek, hogy miért nem kapja meg a 2 hónapos kötelező oltást.

Szépen egyenletesen gyarapszik, és azt mondta, hogy nagyon vékony a combja, nem lehet beoltani. Persze, hogy vékony, mert rohamosan nő a hossza. 47 cm-el született és most 58 cm. Múlt héten azt mondta várjuk meg, hogy elérje a 4 kilót (tegnap este 4,13 volt)

Nem lesz ebből gáz, hogy később kapja meg? Ez miatt most az összes csúszni fog?


2009. jan. 29. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez az orvosnak kell(ene) értenie, hogy mikor mit kell beadni nekik. Én ilyenről még nem hallottam, hogy ilyen miatt nem adnak be egy kötelező oltást. Főként, ha 4 kilo közelében van, akkor nem lehet olyan nagyon vékony, hogy nem lehet egy oltást beadni. Elég furán hangzik. Szerintem épp azért lenne akkor fontos az oltás, hogy ellenállóbb legyen a szervezete. De ezt csak laikusként írom. Én azért erőltetném a helyedben azt hiszem!
2009. jan. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gondolhatod, hogy én is ki vagyok akadva. Ma is megyünk, kíváncsi vagyok mit mond.

Az biztos, hogy ha ma is talál valami kifogást, akkor rövid úton gyerekorvost fogunk váltani, mert ez nem normális dolog.

2009. jan. 29. 07:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem de a többit is később fogja megkapni muszály 1-1 hónapnak eltelnie a két oltás között.
2009. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is a 35. héten szültem,a babám 2260gr-mal született és megkapta a védőoltásait időben.2 hónaposan 4 kg felett volt a súlya.Ha ma se kapja meg,tényleg válts orvost,szia
2009. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az a gáz, hogy kértük a pneomococcus elleni oltást is, amit elvileg február elején fog megkapni, de most ez miatt a hülyeség miatt szerintem az is csúsztatva lesz, aztán december elején már megrendeltük....

Pedig bíztam a gyerekorvosban, mert nekem is Ő volt annak idején (nem mai csirke), de most valahogy megrendült a bizalmam....

2009. jan. 29. 08:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Na megjöttünk a dokitól és megkaptuk a védőoltásokat. Szegény kettőt is kapott. Beigazolódott a gyanúm, hogy ez miatt a többi is csúszni fog, de legalább ma a doki is nagyon rendes volt.
2009. jan. 29. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!