Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-15 hónapos babátoknak mi a...

13-15 hónapos babátoknak mi a kedvenc étele? Milyen gyakran eszik még üveges kaját?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
mindent megeszik, a mi kajánkat eszi egy éves kora óta(most 16 hónapos).üvegest ritkán kap,ha olyat főzök,amit nem ehet,és nincs idő neki külön főzni
2011. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már 2 éves a lányom, de ilyen korában még sok bébiételt evett. Kevés foga volt és amúgy is későn tanult/szeretett meg rágni. 15 hó körül a gyümölcsöket csak bébiétel formájában fogadott el. A főzelékeket, amiket főztem, azt elfogadta. Kekszet, kenyeret még nem nagyon evett ekkor (mivel utált rágni).

Most 2 évesen is szereti még a bébiételeket, néha veszek neki gesztenyéset (kecskeméti) és sütőtököset (az igazit nem szereti). Persze most már normálisan eszik, ezek csak olyan nasik neki.

2011. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam. Igazából nem tudok mondani kedvenc kaját, mert mindig változik az ízlése, folyamatosan. Fogzik, úgyhogy amit az egyik nap megevett, a következő nap már nem tudom, fog-e neki kelleni. :(

Üveges kaját elég régóta nem kap, én főzök (vagy rendelek házhozszállítóstól főzeléket, ha éppen nem tudtam főzni valamiért).

Tulajdonképpen mindent megeszik, le is döbbentem rajta, hogy karácsonykor úgy ette a töltött káposztát, szilveszterkor meg a lencsegulyást, mint aki legalább egy hete nem evett semmit. Tegnap éppen vadas mártást kapott husival és kagylótésztával, hétfőn krumplis tésztát céklával, és ezeket is simán megette, pedig nem erre számítottam.

2011. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, nincs kedvenc étele, mindent megeszik, amit adok neki. Üvegeset annyit eszik most is, mint eddig: átlag havi 2-3-at, amikor nem tudok úgy főzni, vagy nem itthon ebédelünk és nem főztem előtte amit el tudnék vinni. Mindig van itthon üveges tartalék, de nem jellemző, hogy azt eszik.

Nyáron volt, hogy egymás után 3 nap üvegeset kapott, mert nyaralni voltunk olyan helyen, ahol nem főzőcskéztem... mind a három különböző kajának ugyanolyan íze volt... akkor megfogadtam, hogy soha többet... Egyébként azt is megeszi.

2011. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. jan. 6. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!