Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Meningococcus C védőoltást...

A Meningococcus C védőoltást és a bárányhimlő elleni védőoltást beadassam? És ha igen, mikor? Most vagyunk 4 hónaposak.

Figyelt kérdés
Ha beadattátok mi volt a mellékhatásuk? Miért adjam/ne adjam be? Nem tudjuk eldönteni a férjemmel,mi tévők legyünk. Előre is köszönöm a válaszokat!!!
2009. jan. 28. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem ártasz vele. én is be fogom őket adatni. Menjugate: 1 év után, mert akkor csak 1 szurit kap. Bárányhimlő ellen 9 hónapos kortól lehet oltani.
2009. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt beadtamm, plussz kullancs elleni agyhártyát, meg pneumot is...

Sorrend...meningococcus, 1 évesen(h csak egyet kapjon már)

Bárányhimlős 17 hósan...

Kullancs 20hónaposan

Pneumo 2 évesen...


Semelyiktől nem volt semmi bajunk nekem dokinő ajánlotta, ha ennyivel is védhetem sztem jó ha beadatod Te is

Dokival beszélj időpontokról h mikor, de nekem fontos volt h ha lehet csak egyet kapjon ne kelljen ismételgetni

2009. jan. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ezeket az oltásokat egy teljesen egészséges bébi kapja meg semmilyen mellékhatása nem lehet.

Én beadatnám, sőt ha megszületik a kislányom be is fogom adatni.

A nagylányom 4 évesen volt bárányhimlős, olyan szövödményeket okozott neki, aminek ma is viseli a nyomát, befelé nőttek a holyagok...

Gyomor és bélgyulladása lett, és az orvos is azért imádkozott, hogy túlélje, én ezek után nem rizikozok.

Ha van lehetőség megelőzni, megkell

2009. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a meningococcus ellenit a dokinőnk már 2 hónaposan javasolta, ismételtük 4 és 15 hónaposan. Az ingyenes pneumoról lemaradtunk, mert már két éves lett. A bárányhimlő ellenit meg akkor ajánlotta, amikor közösségbe készül.
2009. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azt hiszem,akkor mi is beadatjuk mindkettőt,nem szeretnék rizikózni egy esetleges betegséget... Köszönöm!
2009. jan. 28. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!