Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónap körüli babátok mit...

6hónap körüli babátok mit "tud" csinálni? Hogyan zajlik egy átlagos napja, miket és mennyit eszik, hány kiló?

Figyelt kérdés

nem azért írok h agyon dicsérje bárki a gyermekemet ezért nem is írom h ő mit csinál, csak nem éppen vagyok tisztában vele h mit "kell" tudnia egy ennyi idős babának!

a normális válaszokat előre is köszi!!!


2010. dec. 30. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Hétfőn volt 6 hónapos a lányom.7 és fél kiló 64cm.4 hónapos koráig anyatejes volt,azóta hozzátáplálok,mert kevés volt tejem.Hasrafordul,de vissza nem tud.Imádna ülni ,de nem tud még!És utál már feküdni.Este 9-koralszik el.Kb.2-4x ébred meg éjszaka,mikor miért:(Még sosem aludta át az éjszakát.Sok mindent eszik már,szilvát,barackot,s.barackot,meggyet,almát,banánt,körtét,sütőtököt,krumplit,répát,tököt,babot,borsót(nem szereti).Mozgásban le van maradva,mert kis tömör gyönyör.:D!Most akarom elkezdeni a glutén bevezetését.Nincs napirend igazából,mert soha nem ugynakkor kel fel reggel,így minden borul.Az ebédet már kiváltottuk főzelékre,most az uzsival próbálkozunk!Foga még nincs,de nyáladzik nagy erővel és rágja a nyelvét.Rengeteget visong,meg dumál:D!
2010. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jövő7en lesz 6 hónapos. Kúszik, mászik egy-két "lépést" tesz kezével lábával de aztán eldől :) Forog oda-vissza, megfogja a teás üvegét egyedül iszik persze pancsol mikor már nem kell neki :) Fogja a tárgyakat ha elejti utána néz és megpróbálja vissza szerezni. Gagyog,a kedvence a "giii" :) buborékokat fúj. Most bújt ki épp a foga és most mindent nagyon rág. Hason tartja magát tekinget, nem ült még fel maga ezért nem is ültetem egyáltalán, max körömvágáskor, de nem támasztom ki.


A napunk:

Reggel 6-kor tejet eszik, vissza alszik 8-9-ig. 10-11-kor gyümölcsöt eszik keksszel vagy valami desszertet. Alszik 2-ig, eszik 3 körül húsos, májas, halas vagy valami bébiételt. Elmegyünk sétálni szundizik kicsit a kocsiban, 7-kor fürdés tejcsi, vagy kakaó 8-9 körül alvás.


Hogy hány kiló azt nem tudom most pontosan mert ha betölti a 6 hónapot kell menni tanácsadásra/oltásra és akkor mérik de 7 kiló körül van és 68 és 74-es ruhákat hord.

2010. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom 8-án lesz 6hós. Már 2hete egyedül ül, hajtja a bébikompot, felhúzza magát, forog oda-vissza, issza egyedül a teát, szépen utánoz (most éppen a nyelvét nyújtogatja mindenkire). Szépen elalszik egyedül ha lerakom a kiságyába cumival.

3 foga van, de jön neki a többi szerintem a héten már több lesz, mert lassan kibújik a többi is (jelenleg 3foga van nagyon bebuzzadva).

Tegnap mérték: 68cm és 6840g.

Egy nap: olyan 6-7 körül kel, aztán visszaalszik olyan 9-10 körül, ébredés után bolt-posta-séta, aztán 12 körül ebéd (valami főzelék) aztán alvás, olyan 3-4körül megint alvás, fürcsi előtt valami tejpép vagy rizspép 6kor pancsi fél 7kor már alszik is. Amúgy anyatejes.

2010. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem h csak félórákat alszik napközben, éjszaka egyszer kel cicizni (most h jön a foga többször)
2010. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi a válaszokat=) ezek szerint nem vagyunk elmaradva=)

az előbb olvastam itt h 6hónapos baba bútor mellett lépeget...

2010. dec. 30. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A kislányom másfél hét múlva lesz 6 hónapos. A hasáról a hátára fordul, de vissza még nem megy neki. Próbálkozik a kúszó mozdulatokkal,és a forgással. A súlyát nem tudom pontosan, de kb. olyan 6,5 kg körül van. Éjjel még többször megébred enni, napközben délelőtt kóstoltatom vele az almát, a többi még szopi.

2010. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ=)
2010. dec. 31. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!