Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a babának, ha...

Mi baja lehet a babának, ha nem követjük a hozzátáplálás irányelveit?

Figyelt kérdés

Mielőtt kezdődne a háború, NEM AKAROK ELTÉRNI A HIVATALOS JAVASLATOKTÓL!

Nem is arra vagyok kíváncsi, ami allergizál, mert ott egyértelmű, mi lehet a baja. Hanem olyan dolgokra, amit (szerintem) azért nem adunk, mert még nem elég érett a kicsi emésztőrendszere hozzá.

Rendszeresen hallom öregektől, hogy pl. titokban szalonnával eteti az unokáját, amikor a szülő nem látja (nem az én gyerekem!). És amikor azt mondom, hogy erre még nincs megérve a gyerek gyomra (nem kioktatásként vagy beleszólásként, csak erről beszélgetünk, és én is mondom a véleményem), akkor azt mondják, hogy ugyan már, megszokja! És legfeljebb emésztetlenül kikakálja.

Na én itt nem megyek tovább a vitatkozásban, egyrészt, mert nem az én dolgom, másrészt mert nem tudok mit mondani. Lehet erre mondani valamit?

Ne írjátok légyszi, hogy ne is törődjek vele, mert azért annyira nem is törődöm, csak kíváncsi vagyok, van-e erre jó válasz?!


2010. dec. 20. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából erre jó válasz nincs.Ők ezt az elvet vallják és szerintük ez így van jól.Ha meg akarnád győzni arról hogy az nem jó,ugyanúgy hatna mint ha ő akarna téged meggyőzni hogy egészséges 10 hónapos gyereket szalonnával etetni.Rájuk kell hagyni,hiszen tudjuk milyen egy idős ember.
2010. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én erre azt tudom írni,hogy szinte évente változik az irányelv!Minket már 6 hetesen etettek "szilárdal" anno.A nagymamám tehéntejbe főtt darával etette anyámékat,falun laktak,nem volt szoptatás.Egészséges anyám is és a testvére is.Mondjuk a szalonna azért más pici babának..
2010. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tesóm fél éves volt, amikor a mamánk töltött káposztát adott neki. "Ha nem lesz baja tőle, erős lesz" alapon. Nos, én már boldog anyukája vagyok egy másfél éves kislánynak, de együtt lakunk a mamámmal, akit sokszor le kell teremtenem, hogy az én gyerekemet ne tesztelje.

Lehet írni nyugodtan, hogy milyen genya vagyok, meg örüljek, hogy van segítségem.

Ja! A tesóm nagyon csúnyán allergiás, elhízott és bőrproblémákkal küszködik. Nem mondom, hogy biztosan ettől, de van rá esély.

2010. dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyanyáink idejében még sokkal magasabb volt a csecsemő- és gyermekhalálozás, nem? Mennyi olyat hallunk, hogy 5 testvére volt, egy meghalt gyerekkorában stb. stb. Szinte minden családban volt ilyen. Nem mondom, hogy a táplálkozás miatt, ennek biztos, hogy sok összetevője van, de az egyik lehet akár a táplálkozás is. Nem?
2010. dec. 20. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van köze hozzá.
2010. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvastam már itt olyan hsz-t, hogy a babát kórházba kellett vinni, egy ilyen szalonnás kóstoltatás után... el is tudom képzelni amúgy.. csak ha abba gondolok bele, hogy mi felnőttek is milyen szarul tudunk lenni, ha mondjuk túl sokat és túl nehezet eszünk, egy kisbabának egy falat szalonna szerintem kb olyan mintha a mi torkunkon letuszkolnának egy kiló zsírt...

az én férjem pl akkor is rosszul szokott lenni (szó szerint szédül, a feje fáj, stb) ha hirtelen túl sok koleszterint eszik, pl sok tojást egyszerre.

Szóval lehet régen a parasztember bírta a szalonnát, miután egész nap a földeken dolgozott, de manapság egy felnőtt embernek sincs rá szüksége, nemhogy egy kisbabának...

2010. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát persze,hogy lehet baj.

Mamám nem tudta szoptatni apukámat egyáltalán,így tehéntejet kapott és 52 évesen jött ki parlagfő allergiája.

férjemet sem szoptatta az anyósom és (megfigyelésem szerint)kb 2 havonta jön ki hasmenése a páromnak ami 2-3-4 napig tart ezt is a nem szoptatásnak a számlájára írom.

Megjegyzem soha senkinek nem mondtam ez csak az én véleményem,mert apukámat és páromat sem akarom megbántani hisz nem ŐK tehetnek erről.

2010. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!