Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi és milyen nasit adsz...

Mennyi és milyen nasit adsz másfél éves gyerekednek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy-két mézes puszedli, vagy saját magam által sütött mézes süti kicsi formából elkészítve, ebből 2-3-at képes megenni. Csokikat nem nagyon, most mikuláskor a bölcsödében kapott csokit, szaloncukrot, de meg sem ette, mert nem ismerte. Itthon próbálkoztam kinder tejszelettel, azt megette, utána mindennap elmondta, hogy kér csokit, de megpróbáltam a süti felé terelgetni. Egyébként mindennap adok neki egy kis sütit (vagy nápolyis csokiszeletnek az 1/3-át), ebéd után, vagy alvás után, de nem visszük túlzásba. Nálunk a csokival és a túró rudi túró részével is vigyázni kell, mert egyébként is székrekedős a babám. Most, hogy van mandarin édesség helyett először mindig azzal próbálkozom csillapítani a vágyát, mert azt nagyon szereti.
2010. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Naponta vagy két keksz, vagy egy túró rudi, vagy egy tejszelet. Ezt szigorúan legkésőbb ebéd után, mert ha délután kapja akkor úgy felpörög, hogy este 9-ig is ébren van.

Gyümölcs, joghurt vagy túrókrém nálunk nem számít nasinak, az a rendes étrend része.

2010. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kölesgolyót kap kétnaponta egy maréknyit, túró rudit heti egy, max. 2 alkalommal.
2010. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Időnként egy kocka csoki v. annak a fele, minden nap háztartási keksz (nálunk ez is nasinak számít), néha (max. 2 hétben egyszer) ízesített keksz (sós, vagy esetleg kakakós keksz), majdnem minden nap Milupa Fruttapura 1 tégely (ez 100%-os gyümölcs, de mi nasiként esszük). Én inkább a gyümölcsdesszertek, tejdesszertek felé terelgetem, normál nasit, mint látod, nem igazán kap, pedig nagyon édesszájú!
2010. dec. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nasi alatt én a nem rendszeres kajálást értem, ez pedig nálunk a buláta vagy pogácsa. édességet nem adtam neki eddig, csak gyümit és magam készítette túrókrémeket, néha sütiket. Talán ennek is köszönhető, hogy egyáltalán nem édesszájú, a múltkor a túrórudit konkrétan kiköpte, a csokit is, amit én egyáltalán nem bánok :) kefir és natúr joghurt viszont bármikor nyerő nála :)
2010. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!