Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejerzekeny babak a sajtra is...

Tejerzekeny babak a sajtra is erzekenyek?

Figyelt kérdés

Nagyon hig a kisfiam szeklete es arra gyanakszom, hogy a tejtol meg a sajttol.


Kedden delben evett vegyes zoldsegeket fozeleknek amibe tej meg liszt volt es ra 4-5 orara ment a hasa.

Szerdan karfiolt, repat ebedelt paradicsomos sajtos szoszban es szinten 4-5 ora mulva ment a hasa

Csutortokon hippes kajat kapot (disznohus szoszban) es semmi gond nem volt egesz nap.

Ma marhahuslevesbol husit meg zoldsegeket evett ebedre de amig elkeszitettem neki a kezebe adtam egy darabka sajtot, hogy ragcsalja es ne hisztizzen mert kis turelmetlen. Szinten 4-5 ora mulva ment a hasa.

A szeklete zold, hig es nyalkas (bocsi a reszeltekert). Szuntessem meg a tejtermekeket? Vajas piritos az egyik kedvence vacsorara de ettol nincs semmi gondja es a 7 honpos kortol adhato joghurttol sem megy a hasa. Talan tejfeherje allergias? De akkor miert nincs gond a vajtol vagy joghurttol? Ilyenkor vigyem el dokihoz, kell valamit tenni vagy csak ne adjak egyelore tobbet neki egy ideig?

10,5 honapos


2010. dec. 17. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne add neki, majd csak 2-3 hónap múlva, még nem tudja megemészteni! Natur joghurttal habard a főzeléket, vagy növényi tejszínnel.
2010. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd el orvoshoz, amilyen hamar lehet! Ez utalhat mind tejfehérje (vagy tejcukor)allergiára, de a zöld széklete alapján epegondra is. Addig ne adj neki olyat, amibe tej van, mert csak ronthat a helyzeten. Viszont jó hír, a tejallergia kinőhető, a kisöcsém is tejallergiás volt (ő az elejétől kezdve véreset hányt a tejtől), de így 3 éves korára nagyon úgy néz ki, hogy kinőtte. Egyébként egy éves kor alatt nem is nagyon ajánlják az orvosok, hogy tejet, vagy tejes ételt kapjon a kicsi (az anyatejen kívül persze), mert előhozhatja az allergiát.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen lanyok. Szegeny picim. :( Kulfoldon elunk es itt azt mondtak fozesre mehet a tej 7-8 hos koratol fozelekbe, martasokba... csak ivasra lehet 1 eves kor utan adni. En orult meg adtam neki. :( De nem fogok es persze sajtot sem. :( Massal nincs gond. Ha ezeket kihagyon rendes allagu a szeklete.
2010. dec. 17. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen érzékenyek. Az enyém is tejfehérje érzékeny.Szerintem nem baj,hogy adtál neki, legalább időben kiderült. Az én kicsim másfél éves. Két éves koráig nem adok neki semmi ilyesmit. Utána megnézzük, hogy mi a helyzet. Remélem kinövi.
2010. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!