Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan kaphatok szakmai...

Honnan kaphatok szakmai segítséget, ha kétéves gyerekemről elképzelhető, hogy hiperaktív?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, már egyideje már bölcsizünk és a gondozónőktől is olyan visszajelzéseket kapok, amik erősítik bennem a gyanút, hogy esetleg hiperaktív a gyerek.Én már egy ideje gyanakszom.2 hónapos korában megfordult hasra,7 hó: kúszik 8-13 hónapos koráig mászott, aztán egyből szaladt.Babaként nem szerette, ha karban ringatták.Kicsi kora óta izeg-mozog.Evés-ivás közben mindig babrálnia kell valamivel.Lakásban állandóan pakol, szeleburdiskodik, nincs semmivel veszélyérzete.Nagy ritkán megül a fenekén, akkor max. 10 percig rajzolunk, esetleg Thomas a gőzmozdonyt nézi, vagy szerel valamit.Könyveit nem sokra becsüli,szét tépdesi.Ha nem kap meg valamit azonnal, akkor hiszti van, dührohamot kap.Középpontban szeret lenni.Gyerek dokinak és védőnőnek említettem, de ők csak annyit mondtak, hogy majd ráér ezzel foglalkozni a gyerek 3 éves kora után. Én szeretném, ha a helyzet változna, nem akarok ezzel várni, csak nem tudom, honnan tudnék szakmai segítséget kapni.

GEKKO-ról azt olvastam, hogy inkább zseniképző és pénznyelő, pedig megfordult a fejemben, hogy elvinném esetleg ide is. Kétévesem még nem beszél folyamatosan, de sok szót használ már. Megszokott dolgaihoz szeret (pl.játékok, napirend) ragaszkodni.


2010. dec. 16. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hiperaktivítás ilyen korban nem diagnosztizálható.


Ovisoknál 5-6 évesen, de inkább kisiskolásoknál lehet biztosra mondani, hogy hiperaktív.



A te kisfiad inkább élénk, eleven.


Óvónő

2010. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Most jellemeztél egy aktív 2 éves gyereket. Nem kell ráhúzni, hogy hiperaktív. Engem fősulin tanított egy elismert pszichológus, aki azt mondta,hogy 18éves kor alatt ő nem merné kimondani senkire, hogy hiperaktív.

Nem vagyunk egyformák, neki több a mozgásigénye. Az pedig, hogy a könyveit széttépi nevelésedtől függ, hogy megengeded-e neki.

Ebben a leírásban semmi kirívó nincs, ami nem jellemzi általában a 2éveseket.

Nézzük sorban:

Mozgásfejlődése: Eleinte gyorsabb a szokásosnál, de az, hogy egy éves kora körül elindult az átlag. Viszont a beszédfejlődése valószínű ezért maradt el kicsit.

Ringatás: Én kislányom is jobban szeretett ágyon feküdni pl, mint kézben.

Pakol, szeleburdi, amolyan 2 éves

Veszélyérzet:később alakul ki, ha már érti az ok-okozati összefüggéseket.

Hiszti=dackorszak,egészséges fejlődés része

Középpont: hát istenem, ilyen gyerek is van.

Szerintem felesleges ebbe az irányba terelned a dolgokat.

2010. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15.00 vagyok, bölcsődei gondozónő
2010. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és az alvása milyen??
2010. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Annak aki, az alvását kérdezte:

Újszülött korában 3-4 óránként 3 hónapos koráig, aztán hajnal 3-4-ig aludt, majd természetesen a fejlődési ugrásoknál sokszor kelt éjszaka és fogzás időszaka viselte meg keményen.Ezt tartott 12-15 hónapos koráig.Nehéz volt altatni, majd ahogy nagyobb lett dumál magában elalvás előtt, miután lefektetjük.A mai napig alszik szépen délután. Este ragaszkodom max. fél kilences fektetéshez, max. 20.45-kor már alszik.Reggel 7.15-7.30 keltem.12.30 körül lefekszik és egy éves kora óta délután minimum 2 órát alszik. Annak ellenére, hogy már elmúlt 2 éves sokszor megalussza délután kisfiam 3 órát.

2010. dec. 16. 19:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Megfigyeléseink szerint a teli hold van igen nagy hatással és az időjárás a srácra.
2010. dec. 16. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

A hold és az időjárás a gyerekeket nagyban befolyásolja, sőt a felnőtteket is.

Amiket mind leírtál, tök természetes ennyi idősen. Nem kell paráznod, semmi baja a gyereknek! Olvass el néhány szakkönyvet, ahol leírják, hogy mik a jellemzők egy adott életkorra, szakaszra. Rendjén fejlődik a fiad, nem hiperaktív.

2 gyerekes anyuka (3+1 évesek)

2010. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!