Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 7 hónapos nyugodt, kis...

Akinek 7 hónapos nyugodt, kis lusti babája van, hol tart a mozgásfejlődésben? Forgás meg volt már, próbálkozik esetleg? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos a kislányom.

6 hónapos kora óta járunk gyógytornára, mert nem csinált semmit. Értsd: nem forog semerre, nem kúszik, nem mászik. Csak ülni szeretett volna, de azt nem engedtem.

Most már stabilan ül, (engedik is neki a dokik is), kezd az oldalára fordulni, de ennyi. Azt mondták rá, semmi féle hypotónia és egyéb baj nincs, csak ebbe az ülős csoportba tartozik.

Apukája szintén ilyen volt. Ült, majd felállt és elindult. Várok türelmesen.

2010. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém már 1 éves múlt, de ő is az a megfontolt típus. És inkább vékonynak mondható, tehát nem azért "késlekedik", bár szerintünk nem késlekedik, és a dokink, védőnőnk szerint sem.

4 hónaposan fordult hasra, majd 1 hónap múlva hátra. Na onnantól csak forogva közlekedett. 9 hónapos volt, mikor egyik pillanatról a másikra elkezdett kúszni, olyan fókamód. Aztán 1 hónap alatt felült, majd felállt, végül 11 hónaposan elkezdett mászni. Most 13 hónaposan még mindig inkább mászva közlekedik, vagy végig támaszkodva, kapaszkodva lépeget. Néha percekre önállóan álldogál, ha valamit jobban meg akar szemlélni, és két kéz kell hozzá. Viszont azért írtam az elején, hogy megfontolt, mert 1-1 műveletet csak akkor csinált, mikor már biztos volt benne. Azaz mikor felült, már nem dőlt el (bár már 7 hónapos korától úgy ült, mint a cövek, mikor lépegetni kezdett, sose tottyant fenékre.

Az én környezetemben is vannak 10 hónaposan önállóan járó babák, de a férjem szerint, lusta ember találta fel a mosógépet is, szóval...

2010. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!