Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad nehezet...

Miért nem szabad nehezet emelni kismamáknak?

Figyelt kérdés

A 8-dik hónapot kezdem, de a 2 éves fiamat gyakran emelgetem, sokszor babakocsival együtt. Gondolom ez szinte mindenkinél előfordul és elkerülhetetlen. Kinyílhat a méhszáj, korábban jöhet a baba? A MagneB6 segít, hogy ez ne következzen be?

Köszönettel.


2010. dec. 15. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kisgyerek a babakocsival nem számít "nehéz" kategóriának, ennyit a legtöbb második gyerekes kismama napi szinten emelget. Mindenesetre költözködéskor ne te segíts kivinni a zongorát! :)
2010. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az erőlködéstől leválhat, vagy bevérezhet a méhlepény, kinyílhat a méhszáj, méhösszehúzódások lehetnek, és beindulhat a szülés. Nem tudom, hogy a ti babakocsitok milyen nehéz, a miénk 15 kg gyerek nélkül. Nekem császárom volt, és amikor a kb. 5 kilós gyerekemmel együtt emeltem fel a babakocsit, hogy levigyem a lépcsőn kiszakadt egy helyen a hegem. Ekkor a gyerek 4 hónapos volt. Mindent csak óvatosan, nehogy baj legyen!!!
2010. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
megrepedhet a magzatburok.
2010. dec. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emelésnél a haráncsíkolt izomzatot használod. Ennek semmi köze a méh simaizomzatához. Azaz egy sima megemelés nem okoz vetélést stb. Kinyílt méhszájnál sem az emelés a probléma, hanem maga a függőleges testhelyzet, amiben a magzat súlya nehezedik a méhszájra.


Az emeléssel azért kell ilyenkor vigyázni, mert a terhességi hormonoktól - amik a csípőd tágulását is okozzák, hogy a baba könnyebben kiférjen majd a szülőcsatornán - kilazulnak a kötőszövetek, az ízületek is. Azaz sokkal könnyebben kifordulhat pl a bokád.

2010. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!