Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nagyobb baba bepörög...

Minden nagyobb baba bepörög estére?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és felettünk (2 éves) ilyenkorra estére olyan dübörgéssel, kopogással vannak, folyamatosan leejtenek valamit a parkettára, járólapra, napközben szinte semmit sem hallani, az előbb olyan volt, mintha tűzijáték ropogott volna.
2010. dec. 14. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 14 hónapos és ő is estére pörög be mindig, most is dobálózik, meg rámol mindent. Az alattunk levők nagyon türelmes emberek, és sosem panaszkodnak, pedig lenne mire. Mindig azt mondják, hogy gyerek, ez a dolga, hogy játsszon, de nekem akkor is sokszor ég az arcom, hogy esténként miket művel a fiam, és akkor még néha olyanokat sikít mellé.:)
2010. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mennyi idősen kezdődött ez nálatok? Én még ezt nem tapasztaltam a babámnál, pedig már 10 hós, ilyenkorra inkább elfárad, fürdés után tápszer és alvás van.
2010. dec. 14. 19:39
 3/12 anonim ***** válasza:
11 hónaposan, akkor kezdett el járni.
2010. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek rettenetesek,főleg mióta az óraátállítás volt,és hogy ilyen sötét van,már 4 kor azt hiszik h este van,itt a fürdésidő,holott akkor még 3 óra hosszát ki kell bírniuk.Addig nem volt gond,míg 2 szer aludtak napközben,most ha próbálom őket letenni,csak rendetlenkednek,ha elalszanak,akkor meg fürdés után nem tudnak aludni.Mi is a legfelsőn lakunk,alattunk egy nénike van,szegénykém nagyon türelmes,sosem szólt még,igaz,az enyémek még nem mennek(ill. nem zajosan),viszont passziójuk,hogy ha a kiságyba vannak téve,pl. fürdéskor (elalvás előtt,v. ébredéskor)míg várják a sorukat,akkor rángatják a kiságyat,az meg nyikorog a padlón,és ezt élvezik:-S Mi is idegbajt kapunk tőle..Apa most készül a helyzettel kezdni valamit,lecsavarozni a padlóhoz,vagy mittudomén,már attól félünk h felborítják:-S.Sztem a felettetek lakók is vmi ilyesmit csinálhatnak...
2010. dec. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként addig, amíg el nem kezdett járni a kisfiam, addig ő is este fürdés után vacsora volt, aztán pedig alvás. Amikor elindul a te babád is, majd teljesen megváltozik a napirendje, mindent fel akar majd fedezni, megnézni akár tök fáradtan is. Az enyémnek is néha olyan karikásak a szemei, meg bukdácsol már a fáradtságtól, de még akkor is csak megy és pakol rendületlenül.:D
2010. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát most is hulla volt már, azért fektettem korábban, 7-től most már alszik is. Pörgött mellettem a nagyágyon, aztán sírt, de nem engedtem le az ágyról, remélem nem lesz később se máshogy, hogy késő éjszakáig fent lesz, mert felettünk sokszor még 10-kor is ébren van a kisgyerek. Na akkor én meg is őrülnék. Ilyenkor jó ez a pár óra, amikor azt csinálhatok, ami jól esik. Egyébként legkésőbb 8-kor alszik el. Egyéként a napirendünk napközben elég össze-vissza sajnos, elég nehéz tervezni így. Én már várok valamilyen változást, pár hét és már egyedül fog járni, remélem ahogy írtad, hogy valamilyen változást.
2010. dec. 14. 20:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor el kell, hogy keserítselek, mert minél nagyobb lesz, nem fog elaludni időben, mint régebben, kényszeríteni meg úgysem tudod, hogy aludjon, mert minden más jobban fogja érdekelni, mint az alvás. A fiam mióta járni tud, reggel hatkor kel és este 10-ig ébren van, közben egyszer alszik 1.5 órát dél körül. Persze nem minden baba ilyen, de a nagy átlag beletartozik. Mondjuk annyira szerencsés vagyok, hogy napközben bármit meg tudok mellette csinálni, nem akadályoz benne, nem lóg rajtam, mert úgy tényleg nagyon nehéz lenne vele, főleg, hogy a férjemen kívül semmi segítségem nincs, ő meg egész nap melózik.
2010. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert itt egy kérdésnél szinte mindenki azt írta, hogy nem változott meg nálunk az elalvás ideje, amikor már nagyobb volt a babájuk, akkor sem. Mert épp ezt kérdeztem, hogy mikortól aludt el később a babájuk. De ha nagyon álmos el tudom altatni, nem igazán értem, hogy mit írtál. Ha majd járni fog, akkor még fáradtabb lesz, esetleg ha túlpörög, akkor nehezebben alszanak el. Ma annyira fáradt volt, hogy muszáj volt kézben altatni, fél perc alatt aludt is már.
2010. dec. 14. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztalom,hogy van egy pont,ahol a gyerekek még "jólesően" fáradtak,vagyis könnyen elalszanak még,könnyen megnyugszanak.De később,már nagyobb korukban átlépik ezt a pontot-valóban amikor már járnak,mozgékonyabbak-és bepörögnek,alig vannak,de elnyugodni nem tudnak,ez borzasztóan nehéz dolog.Anno 10 hós korukban detto úgy volt,mint nálatok,7 kor pancsi,8 kor be a kiságyba,mire becsuktam az ajtót,már aludtak.Most sokszor elkínlódok velük 10-ig is,annyira nyugtalanok.Tegnap ringattam egyiküket,csitítani próbáltam,-pedig sosem voltak olyan nagyon ringatós babák,-és már becsukta a szemét,ásítozott,nyammogott,majd hirtelen,mindenféle külső ráhatás nélkül egyszer csak kipattant a szeme,felkapaszkodott,és kezdte újra a rendetlenkedést.hát nem tudom,azt mondják,ahogyan nő a gyerek,úgy egyre könnyebb,nálunk meg minden egyre nehezebb..
2010. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 18 hónapos. Minden nap fél nyolc és nyolc között elalszik, kivéve évente 3-4 családi alkalom (szülinap, Karácsony), mert akkor tényleg felpörög. De a fürdetés elött nálunk is megy a műsor, mert apa 6 után ér haza, és egy órán keresztül óriási hunci-bunci van. Ez kell apának is és a kisfiamnak is. Szerencsére mi családi házban lakunk, így nem zavarunk senkit!
2010. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!