Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 8 hónapos és köhög és...

Adnil25 kérdése:

Kisfiam 8 hónapos és köhög és álandóan folyik az orra. Láza nincs. Mivel tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
Foga még nincs, ugye nem ezzel van összefüggésben?
2010. dec. 11. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy elviszed a gyermekorvoshoz, aki ad rá valami tuti szert, mert itt majd írnak 5-en 10 féle gyógymódot és nem fogod tudni, hogy melyik lenne a jó a te babádnak.
2010. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább hívd fel a dokit, ha nem lázas, ne vidd, mert esetleg elkap valami rosszabbat. Lehet csak megfázás. Persze ha nagyon csúnyán köhög vidd mindenképp.


Ami jó: köhögésre Stodal (homeopátiás), baby luuf (vagy loof?) balzsam estére a hátára vékonyan. Sok c-vitamin.

Ezek nem ártanak. Ja és sok folyadék.


De ha lázas, mindenképp hívd a dokit. Ha megteheted inkább hívd házhoz, ki tudja milyen betegek (influenza..) vannak a rendelőben....

2010. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és orrspray valamint orrszívás amilyen sűrűn igényli.
2010. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd orvoshoz, vagy hívd ki. Inkább feleslegesen vidd el egy sima megfázással, mint valami komolyabb kezdődő betegséget kezelj félre a házipatikáddal.

Én már megfázással is viszem, pedig már 19 hónapos.

2010. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs láza, a doki sem fog sokat mondani, legalábbis nálunk így volt. Az én fiam még csak egyszer volt kicsit náthás, akkor sem volt lázas, én Nasivin baby (0-1 éves korban adható) orrcseppet használtam egyszer napközben, egyszer lefekvés előtt, baby loof segíti a légzést éjjel, és esetleg Panadol Baby, ha fájna a törka. Legyen jó hűvös a szobájában éjjel, 20 foknál ne legyen több, kevésbé dugul be az orra. Nekem ezeket mondta a doki és be is váltak.
2010. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Két óránként szívom az orrát, és mérem a lázát is. Jó kedvű és sokat gagyog. Fújok az orrába tengervizes orrspray-t, hátha használ az is. Esetleg egy kis meleg kamilla teát is adok neki.
2010. dec. 11. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Inkább ne adj neki kamillát! A kamilla belülről szárítja a szervezetet, ami megfázáskor nagyon nem tesz jót, főleg az orr nyálkahártyának! Inkább csipkebogyóteát vagy hársfateát adj, ezek inkább valók megfázásra.

Első válaszoló

2010. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!