Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babakocsihoz kell...

Minden babakocsihoz kell "autóba illesztős alj"? Mármint van hozzá mózeskosár, de ahhoz még kell valami, amit a kocsiba szerelünk, vagy csak beövezzük a mózest, vagy minden típus más?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A mozes nem biztonsagos a kocsiban, es nem minden fajta bekotheto, ami igen, ahhoz eleg a biztonsagi ov, es valahol kell legyen egy abra is, ami mutatja, hogy hogy kell bekotni.
2010. dec. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az autóba a baba hordozót lehet bekötni, amit a babakocsira is rátehetsz!

A mózesek közül csak pár darab beköthető, ami kb. 40.000- nél kezdődik csak a mózes, de ahoz van leírás ha beköthető, hogy hogy is kell, na meg a mózesben is van biztonsági öv hogy a babát bele kösd, mert attól hogy a mózest bekötöd, ha baba kirepülhet ha baleset van, és nincs bekötve!

2010. dec. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hiába beköthetö egy mózes az nem biztonságaos, ha rendör megállít megböntet, mert magyarországon egy mózsem fogadnak el mint gyerekülést. csak a hordozó megfelelö erre.


Németörszágban élek és itt csak egy mózes a Römer márkától van letesztelve és elfogadva a német hatóságok álltal mint gyerekülés. otthon egy sincs.


ha még is kockáztatsz akkor olyan mózest vegyél ami 5 ponton beköthetö a gyerek maga a mózesbe plussz van az ülés övéhöz köthetö adapter a mózeshez.


de most olvasom, hogy te a babakocsira akarsz autóbaköthetö aljat. nem értem miröl beszélsz? az isofixes aljról? vagy babakocsira?


vannak olyan babakocsik amiken a vázra tehetö a mózes vagy a hordozó vagy a babakocsi ülése. az autóba hordozóba kötöd be ehhez lehet venni isofixes aljat ami nem kötelezö, elvileg biztonságosabb.

2010. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ok, bocs, rosszul fogalmaztam, összekevertem a kettőt. Ezek szerint a mózes az a nagy vízszintes, és a hordozó meg amiben félig-meddig ül a gyerek, igaz? :) No, én arra gondolok, hogy a hordozót, amit a babakocsira lehet erősíteni, az ugye ugyanaz, mint amit a kocsiba kötök, de ahhoz még kell egy alj amit a kocsiülésre szerelek, vagy csak rárakom simán az ülésre a hordozót és bebiztonságiövezem? Mert most vennénk babakocsit, van hozzá mózes is meg hordozó is, de nincs ilyen alj, de nem tudom biztosra, hogy minden típushoz kell-e vagy csak bizonyosakhoz... ???
2010. dec. 11. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor amiről Te kérdezel az az ISOFIX-es talp. Ez nem kötelező, és nem is mindegyik személyautóban van isofixes rögzítőpont, előbb ezt kéne megnéznetek, és ha van, utána gondolkodni isofix-es talpon.

De nyugodtan bekötheted a hordozót simán a biztonsági övvel is, teljesen stabil lesz!

Ráadásul nem minden hordozóhoz van isofix-es talp, illetve csak azonos márkák stimmelnek egymással.

2010. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát a kocsiba van hozzá ISOFIX rögzítés, azt tudom, de akkor nem kötelező ez az alj? És az első ülésre is beköthetem, ha ki tudjuk valahogy kapcsolni a légzsákot?
2010. dec. 11. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Elso ulesre is bekotheto, ha a legzsak ki van kapcsolva. A hordozohoz nincs szukseg isofixes kiegeszitore, mert biztonsagosan be lehet kotni az autokba, a kesobbiek soran a gyerekuleshez viszont nagyon hasznos lehet.
2010. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!