Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos korban mennyire...

3 hónapos korban mennyire veszélyes a bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Négy éves kisfiam most gyógyult ki a bárányhimlőből.Hiába a külön szoba,hiába minden óvintézkedés,a pici három hónapos fiam elkapta a tesótól.Rengeteg kiütése van még a hólyagos állapotban kedd óta.Ma lett lázas arra kúpot adtam.A doki utasítása Aloe First Spray,Calcium cseppek.Van valami amit ezen kívül tennem kell?

Nagyon aggódom!!!!Ugye nem lesz semmi baj?Ilyen kicsi korban ugye nem életveszélyes a bárányhimlő?


2010. dec. 9. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem életveszélyes, de barátnőmnél azért kb 5 napra kórházban tartották a gyereket, mert magasabbra is felmehet állítólag a láza a himlőtől.

Kérdezz rá a dokidtól, hogy esetleg bevidd-e ha nagyon lázas, de ha nem éjszaka is nézz rá legalább 2 óránként a hőjére, persze csak kézzel, ne ébreszd fel, úgyis érzed, ha magas.

2010. dec. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél is így volt, nagy tesó átadta a picinek. Náluk nem volt gond, amikor elmúlt a láz, már nem volt nyűgös a baba, és olyan szempontból meg kifejezetten jó volt (azt mondják), hogy nem vakargatta egyáltalán.


Lassan múlt el neki, ennyit mondtak. Már úgy tűnt többször is, hogy vége, aztán két pici pötty még megjelent...

2010. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hál istennek nem annyira magas a láza,vagyis tegnap este még 38.6 volt aztán már éjjelre lement hőemelkedésre.Ma reggel 37.3 volt.Tulajdonképp nem nyűgös,szépen és sokat eszik,nevetgél,beszélget a játékainak.

Azt hallottam én is,hogy az a jó ha minnél több kiütés jön ki rajta mert akkor tuti kijött rendesen a betegség.Tartsam őt melegen,bár ezt azért nem csinálom,tudom,hogy attól,hogy lázas a baba még nem kell rátenni ezer takarót.Szóval mindent ugyan úgy csinálok,mint ha egészséges lenne.

Csak aggódom maga a himlő miatt,remélem semmi szövődménye nem lesz késöbb.

A nagyobb fiam szépen meggyógyult,nem maradt heges a bőre és szövődmény se lett.


Egyébként kezdenek a hólyagocskák száradni a babám bőrén,kezdenek inkább sebekre hasonlítani,ami jó állítólag mert akkor a nehezén túl van.

2010. dec. 10. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!