Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka aki 3 hónapos...

Van olyan anyuka aki 3 hónapos 1 hetes babának próbált répát adni? Ha igen akkor mivel keverte össze? Az én babám tápszeres.

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Várj még 3 hetet. Ha tápszeres, akkor is csak 4 hónaposan szabad elkezdeni a hozzátáplálást.
2010. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Tök mindegy, hogy miylen, a gyomra akkor sem alkalmas rá:


[link]

2010. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én védőnő és gyerekorvos tanácsára kezdtem almával 2-2 és fél hónaposan. Nem is tudom pontosan. Tápszeres volt a babám és nagyon szorulásos lett mikor már abszolút nem volt anyatej. Ezért úgy döntöttek próbáljuk ki ezt a gyógyszer helyett....

És onnantól kezdve folyamatosan növeltük az adagot. Először csak 2 kiskanálnyit kapott aztán egyre többet. Szépen beállította a napi 1 kakit! :)


Szerintem megkóstoltathatod vele a répát, főzd meg keverj hozzá egy pici tápszert, de először ne minden nap, 1 héten 1-2 alkalommal, aztán mikor már olyan 4 és fél 5 hónapos lesz adhatod sűrűbben, jöhet majd a krumpli hozzá.

Bár ha tényleg csak kóstoltatni szeretnéd adj neki egy fél kanál alma levet először. Aztán 1 hónap múlva mehet a reszelt alma, utána a krumpli, répa. :)

2010. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, mi indokolhatja a hozztátplálás 2 és fél hónaposan, de szerintem egy védőnő és doki sem mondhat(na) ilyet.
2010. dec. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább almával kezdd. A hozzátáplálás elején nem kell keverni a dolgokat, hanem az alap élelmiszereket (alma, sütőtök, barack, répa, majd krumpli, stb), előbb magában kell adni a kicsinek, hogy egyrészt hozzászokjon, másrészt, ha allergiás valamire, akkor világosan kitűnjön, hogy mi az.

Előbb almalével kell kezdeni (véleményem szerint nem boltival), az első napokban kb napi 1-2 kiskanállal. Ha ezt megszokta, akkor következik napi 1-2 kiskanál almapép. Ezután lehet bevezetni a következő gyümölcsöt, szintén így. Aztán ha már jópárat evett, akkor összekeverheted őket, és később nem kell levet adni az újakból, hanem egyből lehet a péppel kezdeni.

Szerintem 4 hónapos koráig bőven elég, ha adsz neki napi 1-2 kiskanál almalét.

2010. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát indokolja vagy nem bármi is a korai hozzátáplálást. Vagy bárki mondhatja hogy nem mondhat ilyent egy védőnő vagy gyerekorvos, én azért jobban örülök hogy nem akarták egyből gyógyszerekkel tömni.

Én nem vagyok híve ennek hogy a csecsemőt minden szóra gyógyszerrel tömjünk.

Nálunk az alma bevált 2 és fél hónaposan és hangsúlyozom ennek semmi köze nem volt a hozzátáplálással, ez csak kóstoltatás volt. :) Nálam a 2 kiskanál alma még nem jelent hozzátáplálást. :)

2010. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Nálunk is napi egy kiskanál almalé oldotta meg a székrekedést, hasfájást, és az ezzel járó minden kínlódást. Mások infacolt, espumisant, gripe watert, sb simplexet, stb adtak a babának, vagy ezeket keverve. Nem hiszem, hogy az a kanál almalé károsabb lenne a babára nézve, mint ezek a gyógyszerek.

És nem értem, hogy egyesek miért akadnak ki annyira ezen, és miért jönnek rögtön azzal, hogy "akkor már miért nem tömöd kolbásszal". Egy kolbász és egy kanál almalé között azért van némi különbség, de ez persze csak az én véleményem.

2010. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok


nekem sem volt tejem, de nem kezdhettem el 4 hónapos kora előtt a hozzátáplálást. Nem érett még rá a gyomra, belei egyszerűen.

2010. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyomra, bélrendszere nem érett rá, aminek később lehetnek következményei.

De mindenki maga tudja csak nem értem minek az nagy sietség.

2010. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!