Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 8 hónapos babám 5 napja kap...

A 8 hónapos babám 5 napja kap antibiotikumot, de csak ma adtam neki először bélflóra védőt. Szerintetek mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Az orvos nem mondta, hogy antibiotikum szedése mellett adni kell bélflóra védőt, nekem meg eszembe sem jutott, csak adtam befele neki mindent, amit az orvos felírt. Tegnap este spontán el kezdett sírni nagyon és vigasztalhatatlan volt. Akkor jutott eszembe, hogy te jó ég, adnom kellett volna neki védőt. Ma is nagyon kis sírós. Meddig fog tartani ez a fájdalmas állapot nála? Mit tehetnék, hogy segítsek rajta? Milyen következményei lehetnek, hogy nem kezdtem el adni időben a bélflóra védő szert?
2010. dec. 8. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mostanában jött be ez a bélflóravédő a divatba. Emlékeim szerint nem kaptunk mi sem, mikor gyerekként betegek voltunk. Szóval ne aggódj, nem hiszem, hogy ezért sírna. Az orvos sem mondta, h szedni kell. Inkább a betegsége miatt lehet nyűgös.
2010. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy azért sír, mert nem kapott bélflóra védőt. Régen mi sem kaptunk, sokan ma sem adnak a babának, gyereknek, ill. ők maguk sem szednek, de ez azért nem jár fájdalommal.

Azért jó ez a szer, mert pótolja az antibiotikum által elpusztított baktériumokat, amik nélkül emésztési problémája lehet a babának, de fájdalommal azért nem jár. Nekünk sem mondta a doki. Nem is vettem észre semmit a babám székletén. Akkor vettem és kezdtem adni, amikor befejeztük az antibiotikumos kezelést. Semmi fájdalmas panaszt nem tapasztaltam addig sem, amíg adni kezdtem.

Ez valami más miatt lehet szerintem.

Jobbulást!

2010. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a babád biztos, hogy nem azért sírt mert nem adtál neki bélflóravédőt! A bélflóra rendbejön magától is 1-2 nap után (főleg ha még szopik a kicsi).

Lehet, hogy eldugult az orra, vagy fájt a torka, vagy fáradt volt + rossz közérzete a betegség miatt. Ők csak sírással tudják kifejezni ha gondjuk van, az nem biztos, hogy fájdalmai vannak. Az én lányom (7,5 hós) köhögött és ahogy felköhögte a váladékot attól ordított mindig. A betegség első 3 napja kínlódás volt nappal és éjjel egyaránt. Aztán utánna már helyreállt minden! Ne aggódj! Jobbulást a picinek!


2gyermekes anyuka

2010. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor nekünk irt fel antibiotikumot a doki, azt mondta, hogy amikor vége a gyógyszernek utána 5 napig adjak neki normaflourt(remélem jól irtam), mert előtte a gyógyszer ugyis elpusztitja, ha adom(tehát a védőt is elpusztitja a gyógyszer)
2010. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!