Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honaposan lehet leghamará...

Hány honaposan lehet leghamarább elkezdeni bilire tenni a babákat? Egyik ismerösöm szerint már 10 honaposan elkéne kezdeni. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor kezdtem,mikor biztosan ült,kb 7 hónapos volt.14 hónaposon már csak éjjelre kellett pelenka.Na most ezért nagyon le fognak pontozni,mert manapság divat,hogy csak 3 évesen,mert szegénynek a lelke még nem érett.De érett.Csak játékosan kell csinálni.
2010. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem babafüggő, pl. az én lányom 7 hósan még nem tud ülni sem. De szerintem még ez nagyon korai, a családban van egy kisfiú akit már nagyon korán bilire ültettek (a nagydolognál), most lesz 2 éves és nem hajlandó ráülni,pedig 7-8 hósan már oda kakilt.
2010. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem is ráültetett anyu már féléves korom körül, mikor már ültem. Hát én nem ültetem rá a fiam, mondjuk egyedül még nem is ül fel. Amikor már fizikailag érett arra, h szabályozza, majd akkor fogom.
2010. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy éves a fiam, de pár hete már mi is próbáljuk fürdés előtt a wc-re ültetni (szűkítővel természetsen). Tudja, hogy mire való, és egyszer már sikerült is produkálnia. Biztosan nagyon sok kitartást és türelmet igényel, de szeritnem megéri, de csak akkor érdemes, ha a baba már érett rá, ez igaz. A fiamnál megfigyeltük, hogy ő már érzi, hogy mikor pisil, ezért is kezdtük el ráültetni a wc-re.

Nem minden gyerek egyforma, szerintem eröltetni semmiképp nem szabad.

2010. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem még nagyon nem kéne.

Egyszerűen a záróizmai még éretlenek rá. Lehet, hogy néha a bilibe sikerülne valami, de csak véletlenül. Tudatos majd csak jóval később lesz (és nem azt mondom, hogy 3 évesen), de nagyon változó.

És igazi szobatisztaságra szerintem nem csak azzal lehet szoktatni, hogy alkamlanként ráteszed a bilire, hanem hogy nem adsz rá egyáltalán pelenkát. Mert csak így tapasztalja meg, hogy mi történik, ha bepisil. Amíg rajta van a pelus, addig nem is vesz tudomást a pisilésről.


De ez az én tapasztalatom, mi mostanában járjuk végig ezt az utat a 2,5 éves lányommal. Szépen alakul a szobatisztaság.

2010. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10,5 hós a fiam. Már átfutott az agyamon a dolog, de elvetettem, mert azonnal lemászna róla. Még nem érti, hogy ott kell ülni, ha valami játék megtetszene neki, azonnal utána mászna a pucér fenekével. Mi még várunk egy kicsit.
2010. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barátnő 1,5 évesen tette először bilire a kis fiát most két éves a gyerkőc és már csak estére használnak pelust.De szerintem ez baba függő.
2010. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17 hósak a lányaim, de még nem tudom elképzelni, hogy tudnák, mikor kell pisilniük, vagy tudnának szólni, hogy kell. Nem is hiszem, hogy érzik. A másik meg az, hogy én mindenféleképpen nyáron, vagy leghamarabb tavasszal, mikor már jó az idő, fogom elkezdeni. Mivel egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hgoy nem csak úgy rá kell ültetgetni, hanem akkor pelus nélkül kell hagyni.
2010. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ez az.Én már csak azért se kezdem el 2 éves,de legalább 20-22 hónapos kora előtt,mert nincs kedvem heteken,hónapokon keresztül a bilivel szaladgálni.Ha kivárom a vásárt a napjára pár nap alatt sikerül átszokni a wc-re persze szűkítővel!
2010. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
még én sem kezdtem el a lányomnál, aki a jövőhéten lesz 11 hónapos. úgy tudom akkor érdemes, ha pl. felkel a délutáni alvásból és száraz a pelus. érdekes, mert anyukám többször mondta már, hogy éppen pisil...fogalmam sincs, hogy veszi észre. állítólag ilyenkor megállnak kicsit a mozgásban...én ezt nem vettem észre, de igazából nem is figyeltem. én úgy gondolom, hogy jövőre a nyáron majd megpróbáljuk, akkor szaladgálhat pelus nélkül is, akkor lesz másfél éves, lehet, hogy sikerülni fog.
2010. dec. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!