Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utalhat ez valami bajra?...

Utalhat ez valami bajra? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

3 hónapos babámnál tegnap végezte a védőnő a státuszvizsgálatot. Volt egy olyan "feladat", hogy a két kis kezét meg kellett fogni, felfelé húzni a babát ülő pozícióig, és figyelni, hogy a fejét is emeli-e. Az én babámnál ez sajnos nem történt meg :( A fejét nem emelte a testével, hanem csak úgy "lógott" a kis feje :(

Azt mondta a védőnő, hogy vigyem el gyermekorvoshoz, és ő majd megmondja, hogy ez mekkora bajt jelent.

Volt esetleg valakinél hasonló jelenség? Ez tényleg olyan nagy baj? Ha igen, akkor mire számítsunk?


2010. dec. 7. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyaki hypotonia lehet, amin gyógytornával nagyon szépen lehet segíteni. Tényleg vidd el gyerekorvoshoz vagy mutasd meg egy gyógytornásznak.
2010. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért először te is próbáld meg,hogy valóban lógatja-e a fejét....az én kisfiam is ezt csinálta a védőnőnél...és végül rájöttünk,hogy a monitorját nézte. Meglepő volt,mert otthon mindig szépen tartotta a fejét,ha ezt a "feladatot" próbáltuk.
2010. dec. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én 7hós lányomnál is ez volt.Járunk dévény féle gyógytornára.S multkor ugy lógatta a fejét,hogy csak néztünk::D Mondják h ez nem jó.De akkor olyan fáradt volt hogy majd el aludt szegénykém. Utána szopizott kicsit,bealudt fél órára s utána megcsinálta ujra a gyakorlatot vele a hölgy és olyan ügyesen tartotta hogy meg is dicsérte:))))
2010. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hónaposan az én lányom ugyanezt eljátszotta!Nem vittem sehova,hanem egy nap 10x felhúztam ülésbe!1 hét alatt csodálatosan tartotta a fejét!Pedig iszonyatos kényszertartással született,mert faros volt is jobbra be volt fixálva a nyaka!5 és fél hónapos és tökéletesen "működik"!:)
2010. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom otthon mindig szépen tartotta, majd a védőnőnél nem. Meglepődtem, de másodjára már tartotta. Próbáld te is otthon, ha nem megy vidd gyógytornászhoz.
2010. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!