Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisfiamnak még...

Pipike27 kérdése:

13 hónapos kisfiamnak még csak 2 fogacskája van. Szerintetek ez normális? Vagy jó lenne megnézetni orvossal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen normális. Az enyémnek is annyi volt. Most 18 hónapos és "megőrültek" a fogai, jönnek ki szépen. Átlagosan 2 éves kor körül kell kinőni mind a 20nak. (Azt mondják 1bként, hogy erősebbek a későn kijövő fogak.)

2010. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2010. dec. 6. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is ma 8 hónapos, 1 db foga sincs! már én is kezdek aggódni!
2010. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog. Én még nem láttam fogatlan 3 évest. :)))

Nyugi, tényleg az az átlagos tapasztalat, hogy minél később jönnek ki a baba fogai, annál tartósabbak lesznek, mert "van bennük anyag" dögivel. :)

2010. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, és szomszéd kiscsajnak 1 éves koráig egy foga sem volt. Majd egy hét alatt letudott szegény 12 fogacskát. Na akkor nem irigyeltem a szüleit. :)
2010. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális, hogy így van. Bocsi, nem akarok kötözködni, de szerinted orvos mit tudna vele csinálni?:) Ne haragudj, ezt nem bírtam ki.:) Majd kinőnek, mikor itt lesz az ideje, kettő már van, biztos lehetsz benne, hogy a többi is jönni fog!
2010. dec. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A nem kötözködőnek:első baba,és az ember csak aggódik a gyerekéért,ezért minden eszébe jut,szerintem...
2010. dec. 7. 08:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk 9 hónapos volt amikor 1 hét különbséggel kijött 2 fog.Most 13 hónapos lesz, de még ugyan úgy 2 van neki, pedig a doki azt mondta már meg van dagadva az ínye.De még sehol semmi!Én már örülnék, ha kijönne a többi, csak jobban meg tudná emészteni a kajákat, ha jobban el tudná rágni!
2010. dec. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nem kötözködő vagyok.:) Nekem is első baba a kisfiam, és én is aggódok mindenen, már azzal is orvoshoz futottam anno, hogy egy icicpici zsírcsomó volt a kisfiam fülcimpáján.:) Ne haragudj, tényleg nem "bántani" akartalak. Jó fognövesztést a kicsidnek, minden jót Nektek!
2010. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor hogy megnygtassalak, az én fiam is 13 hónapos és még nincs egy foga sem. :)

Az első fogacska talán-talán most fog neki kibújni, már áttörte az ínyét, csak egy nagyon pici látszódik belőle még.

Én megkérdeztem a gyerekorvost, semmi baj sincs, valakinek sokkal később jönnek a fogai.

Egyébként van olyan, ha nem tud kibújni a fog, akkor felvágják az ínyét a babának, ezt csak annak a válaszolónak üzenném, aki nem tudja, hogy a doki mit tudna csinálni... hát ezt...

2010. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!