Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy 7 hetes...

Miért van az, hogy 7 hetes kisfiam nap közben 3 órát is tud aludni, éjjel meg mindig hamarabb felkel?

Figyelt kérdés
4 óránként szopiztatom,elég sokat eszik, nap közben úgy van, hogy szopizás, büfizés,esetleg nézelődik még kicsit, aztán olyan jókat tud aludni, hogy úgy kell ébresztenem, volt hogy 5 vagy 6 óra is eltelt a két szopi között.Este meg fürcsi után jól alszik, 2-3 körül kel elsőnek, de aztán max 2 órát alszik, azután felkel, sokszor még nem is éhes.Ma is az volt, hogy fél 6kor evett, kb fél 7kor már az ágyában aludt és fél 8kor már felkelt....apa mondjuk elvolt vele még 1 órát,aztán fél9kor etettem.Nem értem miért lehet ez...amúgy jó kisfiú, általában akkor sír, mikor valami baja van, amúgy türelmes.
2010. dec. 4. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

húúú, ez egy jó kérdés. azt írod, nem éhes. ha semmi más baja nincs (túl hideg, túl meleg, hasfájás stb.) akkor szimplán egyszerű okra tudok gondolni: nem alakult ki még az alvási ritmusa.

és néhányszor biztos vágyik Anyára is.. :)


egy gondolat: én nem ébresztettem soha, az elején nálunk is volt, hogy 5-6 órát aludt, én kivártam, míg felébed és utána szopiztattam. viszont éjjel csak 1x kelt enni.


abban nem vagyok járatos, hogy mikor beszélünk a nappal és az éjszaka megfordulásáról. hogy ilyen piciknél is előfordulhat-e? ezt nem tudom. ennek próbálj utánaolvasni, meg hogy mi olyankor a teendő.

2010. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet,hogy megcserélte a nappalt az éjszakával!Próbáld meg nappal ébreszteni,tehát ne hagyd,hogy 4-5-6 órát is aludjon egyhuzamba!Tudom durva ébreszteni,nekem is csak 1-2X kellett kicsi korába ezt megtennem,de ahhoz,hogy beálljon a szervezete a nappalra-éjszakára,lehet,hogy ehhez kell folyamodnod!

A Suttogóba olvastam,hogy ha egy baba nappal 3 óránál többet alszik akkor tuti felcseréli a nappalt az éjszakával!Jó tudom ez csak egy könyv de sztem egy próbát megér,hogy egy pár napig nem hagyod nappal aludni 3 óránál tovább!

2010. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi nektek...az ébresztgetést próbálom, remélem bejön és hamarosan sokat tudunk aludni éjszaka:)
2010. dec. 5. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!