Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos kislányom a este...

3,5 hónapos kislányom a este 4-szer is hányt, nagyon ijesztő volt - evett és hányt. Mit tegyek? Vigyem ügyeletre? Ti vinnétek? Mennyire hamar megy el a testvizük?

Figyelt kérdés
Amúgy azóta elaludt, miután minden visszajött.Kedve jó, utána mosolygott - ismét enni kért, majd újra kihányta.Rajtunk is átment egy hányós nyavaja a napokban - csak hányás és utána étvágytalanság. Csak azért vagyok nyugtalan mert ennyire kicsi és nagyon messzinek tünik még a holnap reggel. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, kérlek ossza meg.
2010. dec. 2. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
én lehet, h bevinném, kicsi még és a hányás nem játék. csak gondolom alszik már és az idő sem túl klassz kint. nehéz dolog. bizti ami bizti alapon bevinném asszem...
2010. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

kockázat a kiszáradás, ilyenkor az is jó, ha csak 1-1 korty vizet vagy anyatejcit kap egy kiskanálból... ha nem áll fenn a kiszáradás veszélye (babák néhány óra alatt is kiszáradhatnak), akkor ráértek reggel menni, de addig tényleg figyelj oda a folyadék utánpótlásra!!!

egyébként én is bevinném... vagy legalább betelefonálnék, hogy mit javasolnak?

2010. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

vizet/teát elfogadott? ha ivott pár kortyot és nem fog éjjel hányni nagy baj nem lehet. ha nem is ivott, nézd meg a nyelvét, ha fehér, szája kiszáradt, vigyétek le!


ha nem tudom eldönteni, felhívom az ügyeletet. ha pontosan elmondod mennyit evett-ivott ma, tudnak telefonon is tanácsot adni

2010. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is bevinném. Az ilyen picik pár óra alatt is vészesen ki tudnak száradni.
2010. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az egész az utóbbi 2 órában történt, most alszik. Rendesen szopizott - de nagyon soknak tünt az ami visszajött (szinte nem tudom elképzelni, hogy olyan sokat evett volna!) és jókedvü - dumál, mosolyog. És nem első gyerek, hanem negyedik. Most meg nem merek alaludni, félek mi lesz ha... reggel mindenképp megyünk orvoshoz, csak hát az még messze van.
2010. dec. 2. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


Kislanyom most van tul egy betegsegen es kiszaradt kozben.A draga haziorvos nem vette eszre, hogy virusos fel es torok gyulladasa van.Nem tudott enni es inni.A fulgyulladas magas lazzal jar es kiszaradt.Bevittem az ugyeletre, pedig mindenki lebeszelt rola es nagyon jol tettem!!En bevinnem es probalkoznek "alometetessel/itatassal".Lanyomnal 7 honapos korig "mukodott" azota sajnos nem.


En para anyuka vagyok es inkabb ketszer doki mint egyszer elven vagyok :)

2010. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi kb. két hete jártunk így.Kihívtuk az orvost éppen ilyenkor.Megvizsgálta,és kapott egy szurit,amitől elmúlt a hányás,szerencsére nem volt komolyabb baja.Nagyon rendesek voltak.
2010. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ha csak a vacsit hányta ki, talán várnék a helyedben én is és 1-2 óra múlva megpróbálnám az álometetést amit az előttem válaszoló is írt.


azért ne felejtsd el, hogy amikor visszajön az már keveredik a nyállal, gyomortartalommal, stb. tehát több mint ami bement, tudom milyen ijesztő! én babám 2 hónapos koráig minden nap kihányta a vacsit, borzasztó volt, de a doki mindig megnyugtatott, hoy ha csak az egyik étkezést hányja ki akkor nagy baj nem lehet (bár nálunk hozzátartozik, hogy haspók volt, 2-3 óránként evett, szóval kicsit túl is ette magát :) )


remélem minden rendbe lesz, figyelgesd éjjel

2010. dec. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

lehet piros a torka!!!

mi ma voltunk az ugyeleten mert az enyem is hanyt es azt mondta az ugyeletes orvos hogy azert mert piros a torka

reggel hanyt vagy 4-szer is es felhivtam a dokit delutanra belazasodot es ismet hanyt ujbol hivtam a dokit aki azonal az ugyeletre kuldot,szerintem ha ismet hanyni fog akkor menj az ugyeletre vele mert nagyon hamar kiszaradhat es vigyaz nehogy almaban hanyon,inkab alugy vele mert akkor hamarab eszre veszed

jo gogyulast a babadnak

7 honapos kislany anyukalya

2010. dec. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem úgy száradt ki a 4 éves kisfiam, hogy egy hete már nem hányt, hasmenése múlóban volt. Napközben jól ivott, boldogok voltunk, hogy nem lesz baj. Megivott két pohár vizet hajnalban, reggel nyolckor még nem volt baja, de visszaaludt, 11-kor mikor ébredt már nem tudott lábra állni. Súlyos kiszáradással vittem kórházba.

Én teljesen megdöbbentem és bent a fertőzőn, mondták bizony van ilyen. Úgyhogy figyelj rá, mert pikk-pakk kiszáradhatnak és az én fiam nem is volt ilyen kicsi, mint a lányod.

2010. dec. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!