Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám. Ma voltunk...

3 hónapos a babám. Ma voltunk az orvosnál, kérdeztük tőle, hogy mikor kell mennünk csípőszűrés-vizsgálatra? Le voltam döbbenve amikor azt mondta, hogy olyan már nincs. Máshol is így van ez, vagy csak a mi környékünkön?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte kötelező is volt 3 hónapos korig.

Pest megye

2009. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen kellett menni legközelebb amikor elkezd járni. Budapest
2009. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a körzeti gy.orvos feladata hogy nézze a csípőt folyamatosan és ha rendellenességet észlel tovább küldjön. nálunk kb. 6 hetes korban javasolta menjünk el egy ultrahangos vizsgálatra is mivel koraszülöttek vagyunk. Elmentünk az uh-ra aztán 4 hós korban ismét visszarendeltek mert addigra fejlődik ki az a bizonyos kis csontmag a csípőjében ami ha nincs akkor van gond. Nálunk rendben volt végül is minden.

Merre félé laksz? Mindenképpen ajánlott elmenni megnyugtatásotokra.

2009. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

SZia! Mi tegnap voltunk csípőszűrésen, a babám 2 hónapos. Minket a gyerekorvos küldött, azt mondták, hogy minden rendben, de mivel minden babát szeretnek kétszer látni, így 4 hónaposan újra kell menni.

Szerintem kérdezz meg egy másik orvost is, mert a csípőficam nem vicc!

2009. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pápa környékiek vagyunk. Régebben itt is volt ultrahangos vizsgálat is. Most akkor kérnem kell egy beutalót az ortopédiára az orvostól?

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

2009. jan. 14. 19:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megnézte az ortopéd még a kórházban, majd 4 hetesen voltunk , ott uh-al nézték meg. Én is kérdeztem a dokit, hogy nem kell-e vinni pár hónaposan, azt mondta, hogy most már uhal nézik, és többet nem kell vinni, mert ha valami gond lenne, akkor azt ott már észrevették volna.

Én Győrben jártam így.

Kersztlányom Pécsen született 2 éve, akkor még kellett vinni pár hónaposan.

2009. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én babám is 3 hónapos és már kétszer voltunk csipőszűrésen. Sőt még csípő uh-n is voltunk. Itt minden császárost elküldenek ultrahangra.

2009. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

mi is voltunk 4 hósan, meg előtte a kórházban mikor megszületett akkor nézte a doki.

nálunk a gyerekorvos azt mondta, hogy kicsit kötöttnek véli az egyik csípőjét és ezért kellett mennünk 4 hósan csípővizsgálatra. az abból állt, hogy egy doki megtekergette a két lábát és mondta, hogy minden rendben. ennyi.

2009. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Úgy látszik, csak a mi környékünk fejlődik visszafelé.
2009. jan. 14. 20:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha nem látnak okot rá, már nem küldenek. Sima szülésnél ált. nem. A kórházban megnézik, plusz a gyermekorvos is rendszeresen ellenőrzi. Mi sem voltunk a másodikkal.
2009. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!