Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos kisfiam...

8 és fél hónapos kisfiam néhány hete kúszik, de csak most vettem észre, hogy kúszás közben - ahhoz, hogy előretolja magát - csak a bal lábát használja. Ez gond? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában gyerekeknél problémát szokott jelenteni ha az egyik végtagját kíméli vagy nem használja.

Nem feltétlenül probléma, mert lehetséges, hogy így esik neki a "lábra", de azért tanácsos lenne megmutatni a gyerekorvosnak, aki majd tovább küld ortopédiára.

2010. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

nálunk is ez volt, féloldalasan kúszott, a bal oldalát használta, a jobbat inkább csak húzta

6,5 hónaposan kezdett kúszni, 8,5 hónaposan felállt, de nem akart mászni

10 hónaposan még nem mászott, és ekkor jöttem rá, hogy valószínűleg azért nem , mert féloldalasan kúszik, és így mászni nem lehet

elvittem 2 dokihoz is, megnézték, ahogy kúszik ,de mindkettő azt mondta, teljesen rendben van a gyerek, majd mászik

és így is lett, rendeződött a kúszása, vagyis mindkét oldalát elkezdte használni, amolyan igazi kommandós kúszás lett, és rá 2 hétre már mászott is

nálunk elég sokáig tartott a féloldalas kúszás, ezért ha gondolod, vidd el dokihoz, biztos ami biztos, legalább megnyugszol

2010. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mint egy "sebesült katona"? :o) Az én fiam is így kúszott: bal láb jobb kéz. Aztán mikor megtanult mászni 9,5 hónaposan, már kommandósként kúszott is. Bár ez nem tartott sokáig, mert utána már inkább mászott. Semmi baj nincs vele, ha látod, hogy harmonikus a mozgása. A fiam 1,5 hónapig csak a bal oldalán keresztül forgott, mire rájött, hogy egyszerűbb jobbra fordulni valamiért, minthogy balra megfordulni, és utána odaevickélni a játékhoz :o) Szerintem várj még az orvossal. Majd rájön magától, hogy hogy is kell.
2010. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam pedig csak a jobb lábát használta a kúszáshoz. Ne is tanult meg rendesen kúszni, pedig nagyon meg akartuk tanítani :-) a védőnő és a doktornő is azt mondta, ez egyáltalán nem baj. Most 11 és fél hónapos, szépen mászik és feláll a bútorok mellett, de ha néha napján kúszik még egy kicsit, azt ugyanúgy csak jobb lábbal teszi. Ez van. Minden jót Nektek!
2010. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Doki, és gyógytorna!
2010. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17.49-es vagyok. Miért is kaptam a lepontozást? nem volt hasznos a válaszom?
2010. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!