Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma beadattam a Menjugate...

Ma beadattam a Menjugate oltást. Aki beadatta lett szövődmény?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Off:Ez mire van?Még nem halottam róla.
2010. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 évesen kapta a babám, nem lett tőle semmi baja.
2010. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
meningitis ellen az a baktérium okozta agyhártya gyulladás.4 gyerekorvos mondta hogy adassam be!Mind a 4 jó ismerősünk szóval tuti hogy jo ha az ember beadatja.
2010. nov. 22. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A MENJUGATE ÉS MILYEN BETEGSÉGET ESETÉN ALKALMAZHATÓ

A Menjugate oltóanyag C szerocsoportú Neisseria meningitidis-nek nevezett baktérium által okozott megbetegedések megelőzésére szolgál (a baktériumot nevezik még meningococcus C-nek is). A vakcina ez ellen a meningococcus C típusú baktérium elleni saját védelem (antitestek) kifejlesztésére serkenti a szervezetet.

A C szerocsoportú Neisseria meningitidis baktérium súlyos, néhány esetben olyan életveszélyes fertőzéseket okozhat, mint az agyhártyagyulladás illetve vérmérgezés.

Ez a vakcina csak a C szerocsoportú meningococcus baktérium ellen véd. Nem tud védelmet nyújtani más szerocsoportú meningococcus baktériumtörzsek ellen, vagy egyéb fertőzések okozta agyhártyagyulladás és vérmérgezés ellen. Amennyiben bármikor az alkalmazás során Ön vagy az Ön gyermeke nyaki fájdalmat, nyaki merevséget, fényérzékenységet (fotofóbia), álmosságot, zavarodottságot észlel, vagy olyan piros és lila zúzódás-szerű foltok jelennek meg a testén, amelyek megnyomáskor nem halványodnak el, értesítse azonnal az orvosát vagy a legközelebbi sürgősségi ügyeletet, illetve mentőket.

A vakcina nem okozhat C típusú agyhártyagyulladást (meningococcus C megbetegedést).

A vakcina a diftériát okozó baktérium fehérjéét tartalmazza (ún. CRM197). A Menjugate nem nyújt védelmet a diftéria (torokgyík) betegség ellen. Ez azt jelenti, hogy Önnek vagy gyermekének be kell adni a diftéria elleni oltóanyagot, amikor az esedékes vagy az orvosa által javasolt.


"A google a barátom! " :)

2010. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lett.
2010. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves BARÁTOM!Nem azt kértem hogy másold be hogy mik lehetnek a szővődmények hanem ahogy a kérdésben is irva vagyon tapasztalatot kértem:)))
2010. nov. 22. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Barátom! Tudok olvasni! Láttad az első hozzászólást?! Én kérek elnézést!
2010. nov. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lett semmilyen mellékhatás.
2010. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!