Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszed eleje - ha mondom...

Beszed eleje - ha mondom neki, hogy mondd 1, azt mondja 'gye'?

Figyelt kérdés
nalatok is ugy van h felcsereli a szotagokat neha es van h csak egy szo utolso szotagjat mondja? 1 eves
2010. nov. 21. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
van
2010. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
igen, azt mondja egy, tő
2010. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Épp ma mondta először a kajára, hogy minya-minya (nyami-nyami helyett). Azt hittem, bexarok, úgy röhögtem. :)))
2010. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ez a minya minya annyira edes
2010. nov. 24. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem okt 1-én lesz a kisfiam 14 hónapos, már a "de, igen, nem " szavakat nagyon tudja, és valamikor annyira jól jön ki, amikor valamira rámondja, hogy mi is csak nevetünk rajta.

Amúgy még nem beszél értelmesen, még csak szótagokat mond, maximum, mama, papa, pápá.

Szerintetek el vagyunk késve?

2010. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát nálunk is beszél érdekességeket a babánk,de nálunk ha megkérdezzük tőle:hány éves vagy mutatja hogy 1 és csak annyit mond hogy ,,e".Amúgy kedves utolsó egyáltalán nincs elkésve a babád sőt nagyon ügyes.Különben ha belegondolsz mit vársz el egy 14 hónapostól verseljen.Szuper a lurkód.

2010. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ma 11:26- mennyi idős is a kisfiad? gondolom most lesz 14 hónapos csak elírtad, akkor egyáltalán nincs elkésve!!! a legtöbb gyerek 2-2,5 éves korban kezd el beszélni :)
2010. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bea24 ***** válasza:

Szia! 16 hós lesz a kislányom és már jó ideje mond pár szót, lámpa-bámpa, hinta-etta, labda-ba, vau, miau, brumbrum,hami-mamam, óra-tiktak,apa

bappa,anya,mama,papa,pápá, de mostanában minden pa lett: apa is labda is,lámpa és a papucs is. Szóval elég érdekesek. :)Majd biztos változik.

2010. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minya-minyás vagyok. :) Kisfiam is 14 hónapos lesz, és nagyon ő sem beszél, csak egy-két szót, illetve utánozza az állatok hangját (tigris - mérgesen mondja, hogy áááá, cica - cérna hangon nyikkan egyet, kutya - va-va, ló - prüszköl, és a nyelvével kattog, tehén - egyszer mondta eddig, hogy búú, hal - tátog). Egyébként ő is mindennek az elejét mondja. Párna az pááá-pááá, Apa = Bá, Anya = semmi, vagy én is Bá vagyok. A tejitalra mondja, hogy Tej, vagy Tejccc. Kekszet kér, akkor mondja, hogy Tetszet, vagy Cekszet (k-val még sosem sikerült). :)

Egyszer mondta eddig, hogy Mama, a kabátjára, hogy Kabát, a csőrös itatójára, hogy Bögre, de mostanában ez is minya-minya. Ja, és egyszer hallottuk tőle azt is, hogy Ammma (alma), és Kérek - belekotort a tányérunkba a kanalával.

Ezen kívül ha mutat valamit, akkor mondja, hogy Ott, oda, ezt, azt, ez, az. Ha megdicsérem, és mondom neki, hogy ügyes vagy, ő mondja utánam: Ügye.

Ja, és ha éppen valamiben munkálkodik, nagyon fontos dolgot csinál, akkor mondja saját magának: Úgy-úgy-úgy. :)

Ennyi a beszéde, de én ezeknek is nagyon örülök!!!

2010. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy ha megkérdezem, hány éves vagy, akkor mondja, hogy Eettt. :))
2010. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!