Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy 9 hónapos...

Mitől lehet, hogy 9 hónapos kisfiam egy hete éjszaka óránként ébred? Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jo kerdes,a valaszt nem tudom sajnos,csak annyit mondhatok hogy a 8 honapos kislanyom is 3 honapja 5-6-szor is megebred ejszaka,es nem tudok semmit csinalni,sajnos.Szerintem a fogai,mivel neki a 3 honap alatt 8 foga jott ki.
2010. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Gyerekek, teljesen ugyanez van nálunk is :( Most akartam kiírni a kérdést. Ennyi ideig nem adhatok neki esténként Nurofent se, arról nem beszélve, hogy annak kb hajnali 1-kor elmúlik a hatása és folyamatos ébredésben vagyok onnantól... Legalább egy hónapja van ez, most jött ki a hetedik foga. Tegnap már éreztem, hogy áttörte az ínyt. De akkor ma éjszaka mitől ébredt vajon?

kb 3-4 hete áll, megy a bútorok mellett, lehet a mozgásfejlődés miatt is ébred...? Nálatok hogy áll ezzel a helyzet?

2010. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, jól írta a második válaszoló. Nálunk is ez a helyzet. A kisfiam 5 hetes kora óta átaludta az éjszakát. Most 8,5 hónapos, de 3 hete minden éjjel többször ébred. Még félálomban ül fel az ágyában. Ez a mozgásfejlődés miatt van. Folyton gyakorolni akarják...
2010. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kisfiam, eddig szuperül aludt, sokszor felsem kellett kellni éjszaka, kb 1 hónapja minden éjjel 4-8 alaklommal felébred, inkább csak felsír, mert igazából nincs is ébren, iszik forgolódik aztán visszaalszik. Megnézettem az orvossal, szerinte nem jön a foga neki, akkor nálunk mire fogjam, az éjszakai felébredéseket? Ahogy így olvasom mindenkinek elmúlt 6 hónapos és egy intenzív fejlődési szakaszban van a baba, elkézelhető, hogy így élik meg a nappali történéseket. Nem tudom, de mindenkinek fársztó, mert ő sem piheni ki magát és sajnos mi sem :( Kitartás Mindenkinek!
2010. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kisfiamnak múlt héten bújt ki két foga, a mozgása is folyamatosan fejlődik.


Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 21. 13:52
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

több dologtól is lehet:

fogzás, szep. szorongás, hiszti, mozgásfejlődés, betegség.... idő után úgy is rájössz.

2010. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8 és fél hónapos a lánoym és pont ez a helyzet. Velünk alszik, sokszor átölelem ezért nem lehet szeparációs szorongás. Először azt hittem hogy a foga lesz, mert csak egy van neki, de azóta se bújt ki több. Mozgásfejlődés? Hát lehet, de ebben is bizonytalan vagyok, mert elég lassan fejlődik mostanában, mert félti magát. De már jó lenne aludni nagyon!
2010. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kitartás anyucik, 22 hónapos kislegényem mellett még nem aludtam egy jót.Már mindenféle praktikát bevettettem, most éppen a feladom fázisban vagyok.De úgy érzem hogy már beállt a szervezetem a kevés alvásra.
2010. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
attól hogy átöleled, még van szeparációs szorongása, vagyis lehet, ez nem olyasmi, hogy éhes, megetetem, és nem lesz éhes, szorong, megölelem, és elmúlik. ez egy huzamosabban fennálló állapot, ami idővel múlik csak el, kinél rövodebb, kinél hosszabb idő alatt. sztem is vagy ez, vagy a foga, vagy a mozgás. ebben a korban ez a 3 tipikus ok, ami miatt felébrednek. nálunk is így ment ez jódarabig, a régi szép idők....hálistennek már kb. 2 hónapja átalussza az éjjeleket. most lesz karácsonykor 2 éves. :)
2010. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Változtatni? Sehogy. 13 hónapos a lányom és még mindig 5-6-szor kelünk éjjel.

Nekünk is mondta az orvos, hogy ha végre szeretnénk egyet pihenni (teljesen kivagyok, mert nappal is csak kétszer fél órát alszik), akkor adjak egy kis Panadolt.

Egyrészt semmit nem használt, másrészt nem adhatom neki hónapokig.

KITARTÁS, semmi más. Úgy látom, nem egyedi a probléma.

2010. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!