Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen keveset...

Másnak is ilyen keveset alszik a 9-10 hónapos babája?

Figyelt kérdés
Este nagy nehezen, de elalszik 8 körül. Éjjel megébred 2-3 között, illetve 5 6 között. 7 óra fele kel fel, 10.30 nál előbb le sem tudom tenni, alszik 30 percet, vagy max. 1 órát. Délután nagy nehezen elalszik 3.30 körül, és alszik 3` percet, vagy 1 órát. Olyat sosem, hogy d.e, és d.u is 1 órát aludna. Vagy d.e 1 óra, vagy d.u. Nem kevés ez így?
2010. nov. 18. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb 7 hónapos kora óta majdnem ugyanígy alszik pontosabban nem alszik mint a te babád.Most 11 hónapos.Nyugi ez nem ritka jelenség ám.Annó én is feltettem ezt a kérdést és meglepődve tapasztaltam,hogy másnál sem "jobb" a helyzet:)
2010. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És most mi a helyzet nálatok? Azt gondoltam ,ha már többet mozog, jobban elfárad, és alszik "rendesen".
2010. nov. 18. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem így alszanak ( 10 hónaposak, ikrek): Este 8-fél 9 körül elalszanak, Éjfél előtt kis mocorgás az egyiknél, simi, tea, vagy víz, és alszik tovább. Fél óra múlva ugyanez a másiknál. 3-4 körül megint egy kis nyügi, mocorgás, ki se veszem, ha nem muszáj, ált. bejön. 5-6 között szopcsi, 7-kor ébredés, 10-10.30 körül alvás, fél 12-dél körülig, majd fél 3-3 körül megint egy órát kb.

És amikor itt olvasom, hogy leteszi este 9-kor és reggel 7-ig meg se moccan a gyerek, de jó nekik! Ha ezt összeadom, anynira nem ekvés, de a sokszori ébredés miatt én is gondoltam hogy nem jó alvók ezek szerint, de akkor nem vagyok egyedül.

2010. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Most is ugyan ez a helyzet!valóban sokkal többet mozog egész nap aktív ám őt ez egy cseppet sem zavarja!Nem lett fáradékonyabb:)
2010. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most is épp főzés kellős közepén ébredt fel. Nem szeretek úgy főzni, hogy állandóan azt kell figyelnem merre jár, mit csinál. A lányom mellett nyugodtan tudtam főzni. Egyrészt többet aludt, másrészt nyugton elvolt a játékaival.
2010. nov. 18. 11:51
 6/11 anonim ***** válasza:
9 hós korától a lányom csak egyszer alszik, de akkor 2-3, van hogy majdnem 4 órát ebéd után. 8 körül kelt akkor, este meg 8-9 körül aludt el.
2010. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az én fiam is leszokott 9 hónaposan a napi 2 alvásról.most lassan 1 éves,most szokott 2x aludni.így néz ki a nap:6-7 körül kel,délelőtt alszik 1 órát.délután sokszor nem alszik,ha mégis,akkor 3 körül fél-1 órát.este 8-fél 9 körül alszik el,éjjel 2-3x ébred.
2010. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos, és ugyanígy alszik, napközben egyszer 1 óra, és egyszer fél óra. Este 19:30 körül elalszik, éjjel 1-2-szer ébred cumiért, reggel 06:00-kor ébred szopizni, és szerencsésebb napokon még visszaalszik 07:30-ig. Én is azt hittem, h. ez kevés, de ezek szerint másnál is így van.
2010. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó válaszoló:úgy látom a mi gyerkőceink szinte teljesen egyformán alszanak.

Már gondolkodtam azon is, hogy kihúzzuk ebedig, hátha ha csak ebéd után teszem le, akkor nagyobbat alszik. Viszont meg úgy gondolom, hogy ennyi idősen kell még a napi 2X alvás.

2010. nov. 18. 15:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyerek ilyenkor már csak 1x alszik napközben. az én kislányom vasárnap lesz 10 hónapos és kb. egy hete napközben csak 1x alszik de akkor 3 órát . Az éjszaka változó, mert van hogy este 9-hajnali 5 ig alszik, de van h éjfél körül ébred és utána alszik reggel fél 8-8 óráig, de volt már olyan h 9 -ig aludt. Sajna ez van , majd pár év múlva talán alhatunk megint.
2010. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!