Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy egyre több...

Miért van az hogy egyre több 4-5honapos babánál elkezdik a hozzátáplálást? Nekem avédönö 6 honapos korig anyatejet javasol, pedig nagy baba 7 kg.65cm és 3és fél honapos. Ha nem lenne tejem vagy nem elég mi is kezdjük el a hozzátáplálást 4 hosan?

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Mi már 3 hónaposan elkezdtük, viszont az én babám tápszeres. Szerintem velem együtt, sokan azért kezdik el, amint lehet, hogy tápszer helyett inkább gyümölcsöt, zöldséget ("rendes kaját") egyen.

Szerencsés vagy, hogy van tejed, akkor szerintem ráérsz 6 hónaposan elkezdeni.


3,5 hós kislány anyukája

2009. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
ez egy kicsit furi kérdés? mindenki törekszik hogy minél tovább tudja anyatejjel táplálni a gyermekét, de ha nincs elég vagy nem elég nagy a tápértéke még sem lehet éhen halasztani a gyerket. ugye újszülött korban lehet hozni mástol anyatejet de ha ez kb 4 hónaposan kezd csak probléma lenni, akkor már ellehet kezdeni a hozzá táplálást.
2009. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Szia!Ameddig tudod csak szoptasd annál jobb nincs!Én kisfiam 4,5hós volt mikorelkezdtük a hozzátáplálást mert kevés volt neki a tejcsi és nem hizott semmit.Én inkább hozzátápláltam mint tápszert adtam volna neki.
2009. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Van, aki nem tud szoptatni, vagy türelmetlen. Tarts ki, a kicsid jól alszik és fejlődik valóban az anyatej a legjobb, az én lányom 7 hónapos és csak szopik, pedig kb két naponta ( már egy hónapja)próbálom az almát, banánt, denen ízlik neki. Ahogyan tudják, mikor kell megszületni, szerintem azt is, hoyg mikor fogadnak el új ízt, így én nem aggódok.

Szoptass amíg tudsz.

2009. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%
A tápszer hasonlit leginkáb az anyatejre nem pedig a génkezelt, szmogos, fertőzött zöldségek. Aki ezeket adja többet árt mint használ.
2009. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Szerintem sajnos ennek a kényelem az oka. Fontos megjegyeznem, hogy ezt csak azokra az anyukákra értem akiknen bőven lenne teje! Sajnos viszont vannak olyan anyukák akik mindent megtennének, hogy szopjon a kicsi, mégse működik valamiért. Az én kislányom most 10 hónapos, de még mindig szopik szerencsére. A hozzátáplálást mi is 6 hónap után kezdtük el, addig plusz folyadékot se kapott. Ha teheted addig szoptasd a kicsit, amíg van tejed.

2009. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azér érdekel mert bár eddig csak anyatejet kepott már estére nincs elég tejem tegnap pl. este a 2 cicimben összesen 100ml volt a fiam meg 260-280körül eszik este(a nap többi részében nincs gond akkor 150 körül eszik és elégneki 6szor eszik 1 nap)igy este a lefagyasztott anyatejet kapja potlásnak de sajnos már nem sok van bellöle és nem tudom ha elfogy mit adjak neki este?
2009. jan. 12. 12:35
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy mivel tápszeres, nyugodtan ehet. Ha csak anyatejet kapna, várni kellene 6 hós koráig.
2009. jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nem elég a tej, akkor kell valami mellé.

Választhatsz, hogy vagy adsz neki tápszert valamikor, és akkor elég a tejed, vagy hozzátáplálod napközben, és akkor estére marad tejed.

VAgy megpróbálsz mindnet, hogy több tejed legyen, fejj, egyél bogyókat, igyál teát, lehet megnövekszik egy hét alatt a tejtermelésed.

Kérdezd meg a dokit, védőnőt, és dönts a szívedre hallgatva.

2009. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia én 6 hónapos korában keztem a hozzázáplálást,addig csak anyatej.Most leszünk 7 hónapossak és minden eszünk.Nagyon gyorsan megszokta a rendes ételt,nem fájt tőle a hasa.Nekem még most is csak a babánt eszi meg gyümölcsök közül.Azért keztem meg a hozzátáplálást mert kevés lett neki a tejem,és fél óránként szopizott.Sajnos meglett a hátránya mert mióta megkóstolt új ízeket azóta elhanyagolta a didit és nem akkar szopizni.Gondba vagyok mert vettem tápot és azt sem issza meg.Nemtudom igy mi lessz.Jó babázást!!!
2009. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!