Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pontosan mit is jelent a...

Pontosan mit is jelent a babáknál a fejlődési ugrás? És miből következtethetek erre a saját babámnál? Mik a jelei?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A fejlődési/növekedési ugrás legfőbb jellemzője a változás.Ez a változás rengeteg dologban megnyilvánulhat,és nem feltétlenül a negatív irányba tolódik el.Érintheti:az

alvási szokásokat,evést,mozgást,játszást,napirendet,kedélyállapotot stb.Ha a babád nem beteg,nem érte semmi külső hatás(se pozitív,se negatív),de egyszercsak változást észlelsz ezekben a dolgokban,akkor vszínű fejlődési ugráson ment keresztül.Nehéz ezt megállapítani,mennyi idős a babád?

2010. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! 11 és fél hós!

Dévény tornára járunk és nagyon sokat segít a mozgásfejlődésben.Azért gondoltam,hogy azon megy keresztül mert újra ébred éjszakánként nem is egyszer holott már rég átaludta,és olyankor csak ücsörög a kis ágyban vagy feláll és sír!Hozzáteszem ezeket a torna hatására mostanában sikerült elérni!Talán gyakorolja éjsza is?Én erre gondoltam de lehet,hogy hülyeség:(

2010. nov. 16. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség,pontosan így van,a mozgásfejlődés zavarja meg a leginkább a baba éjszakai nyugalmát.Egy jó hálózsák sokat segít,nem baj,ha kicsit szűkebb.Az én fiam is ugyanilyen,csak ő állandóan elkezdene izegni-mozogni,ha nem korlátozná le a hálózsák."Felturbózzák" magukat rajta a babák,h ők már ilyet is tudnak,és felébresztik magukat.
2010. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!