Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 6 hónapos. Egy...

Kislányom 6 hónapos. Egy hónapon belül már harmadjára beteg. Folyik az orra, köhög. Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Milyen homeopátiás szereket tudtok javasolni? Nem szeretném mindig antibiotikummal tömni. Pénteken fejeztük be a szedését, ma már újra rosszul van.
2010. nov. 16. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen kis korban ez nem igazán normális. Próbálj tejmentesen étkezni, vagy tejmentes tápszert adni neki, mert lehet, hogy tejérzékeny. Az okoz ilyen gyakori felső légúti megbetegedéseket. Esetleg vidd el allergológushoz, az tud segíteni. Mi is így jártunk.
2010. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Homeopátiás....pffff....halottnak a pacemaker.


Vidd el kivizsgálásra, ez így nem faja.

2010. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Oscillococcinum, jó melegen tartani, tengervizes orrspray, majd orrszívózás, cebion cseppek, ha szopizik, akkor pedig sűrűbben szopizni, és sok folyadékot igyon (víz).


Szeles időben pedig vagy nem szabad kivinni, vagy pedig nagyon kell védeni.

2010. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Hozzáteszem, ha ételallergiás, akkor a világ összes gyógyszere kevés lesz, amíg nem iktatod ki az étrendjéből a baj okozóját.

2010. nov. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Heti 1/2 ampulla Oscillo, 1 hétig Echinachea 15 CH, 5 golyó naponta, majd 1 hét szünet és így tovább a tél végéig. Az Oscillot 6 héten keresztül kell adni.
2010. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Kedves első, lehet hogy igazad van!A kiscsajszim szopizik, viszont én tejfüggő vagyok.Naponta másfél liter tejet iszok!Lehet, hogy valóban ez a baj?
2010. nov. 16. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk orrfolyásra, köhögésre a Coryzalia vált be. Napi 4X1 db-ot kapott a fiam. Nagyokat is aludt tőle, az külön jó volt a náthára.

5,5 hónapos, nemrég fejeztük be a kúrát, 5 nap alatt eltünt a betegség.

2010. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!Hogyan adtad a kisfiadnak?Most olvastam, hogy el kell szopogatni, és csecsemőnek nem adható. Elolvasztottad vízben?Köszi!
2010. nov. 16. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első válaszolóhoz: Nem tudom, mit eszik a Babád, de ha kap már tejalapú tápszert, könnyen lehet, hogy tehéntej-érzékeny. Saját tapsztalatból tudom, és a fejem verem a falba, hogy hány antibiotikum - kúrát, kórházi kezelést megúszhattunk volna, ha valakinek hamarabb eszébe jut, hogy egy baba ettől is lehet folyamatosan hurutos.

Tejmentes étrend mellett drasztikusan megszüntek a problémák.

2010. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16.21-es vagyok.

Igen, elolvasztottam vízben, és pipettával odaadtam neki (pohárból még nem tud úgy inni, hogy ne menjen a fele a pulcsijára...)

Felnőttnek első nap óránként ír egy tablettát, ezért gondoltam, hogy napi 4-ből nem lesz baj. Én nagyon bízom a homeós dolgokba, nekem is mindig bejött, így a fiamnál is elsőként azt alkalmazom.

Jobbulást!

2010. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!