Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani egy 13 hónapos babánál, ha fel van fázva?

Figyelt kérdés

Kisfiam a hétvégén nagyon belázasodott, vizes lepedőbe is kellett szombat éjszaka csavarnom. Semmi megfázásra utaló tünete nincs, nem köhög, nem tüsszög, eszik, iszik, szóval semmi különös. Ámbár 3 foga jön egyszerre, de szerintem ez nem lehet ok 39,4-es lázra.

Ezért is gondolok esetleg felfázásra, hiszen nálunk az előszobában és a konyhában is járólap van, ami ilyenkor már elég hideg. Ő még nem jár. Harisnyanadrág meg melegítő mindig van rajta, (meg pelus) ennek ellenér szerintetek felfázhatott? Amennyiben esetleg az orvos is erre gyanakszik, azt honnan állapítja meg? Hogyan lehet pl. egy ilyen korú gyerektől vizeletet venni? Köszönöm a válaszotokat. Persze hétfőn viszem orvoshoz, de azért ugye írtok?


2010. nov. 14. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

az én kisfiam, nem ivott, nem evett, hányt, letört volt- és amikor fürdettem mondta a kukijára mutatva fáj-fáj. Bár ha jobban belegondolok ez már akkor volt, amikor szobatiszta volt és beszélt már (ergo 2 éves)És pisilt ott a rendelőben, megnézték tesztcsíkkal tele volt gennyel a vizelete kapott gyógyszert és este semmi baja nem volt már- evett, ivott, ugrándozott.

De ez mindenképp fájdalommal jár, úgyhogy visítana pisiléskor vagy valahogy jelezné ennyi idősen is már.


Vizeletvétel pedig pisigyűjtő zacsival történik. Veszel egy zacsit és ráragasztod. Én úgy csináltam ráragasztottam, sétáltam vele egy darabig (mert korábban mindig kifolyt, ha rátettem a pelust)aztán kész. Ha nem viszed azonnal laborba, hűtőbe kell tenni, mert különben elszaporodnak a baktériumok benne.. Így is elfognak, de ez önmagában nem jelent rosszat, mert amíg elviszed a laborba, ott állsz vele, ott sem azonnal vizsgálják.

2010. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sokszor pisil keveset és pisilésnél sír, mert csípi s kukiját, vagy kislányoknál a puncit.
2010. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!