Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kicsiként nem tudott apa...

Ha kicsiként nem tudott apa mit kezdeni a babával, ez mikor változott?

Figyelt kérdés
nálunk már 7 hós a gyerek, próbáltam apát mindennel bevonni, nem sikerült. ott tartunk, hogy egyáltalán nem tud 5 percet vele eltölteni.
2010. nov. 14. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos akkor nem sok esely van ra hogy valaha is fog idot tolteni a gyerekkel. Megkerdezted, hogy miert nem tolt idot a babaval?

Egyebkent, szerintem ez egy hulye kifogas es nem jelent semmit, mikor "apukak" azt mondjak hogy baba tul kicsi.

2010. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

nem valtozik! legalabbis a csaladunkban ez volt!

apukam amikor latta hogy a ferjem mennyire foglalkozik a par napos babaval, tisztaba tette, elaltatta vagy barmi amig en pihentem, (ez maig igy van, 3 hos) azt mondta neki hogy o ennyit nem babusgatott engem egesz eletemben. sajnos ez igy van. meg ki is gunyolta a ferjem, hogy az asszony munka, ne csinalja!

lehet a te ferjed is ugy gondolkodik ahogy apukam, ha az anyagiakat megteremti, azzal be van fejezve az o szerepkore. szerencsere az en ferjem nem ilyen! egyforman foglalkozunk a babaval, csak annyi h etetni egyedul en tudom(szopik)

sok sikert ha meg probalkozol!

2010. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem a fiunkkal csak akkor kezdett foglalkozni,amikor már jobban reagált, "kommunikált".

Most 16 hónapos,de még egyedül 20 perccel tovább nem hagyhattam,akkor is katasztofa volt.

Kb 10-12 hónapos korától kezdett többet lenni vele.

Ne aggódj,majd jobb lesz:-)

2010. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél 4 éves kortól imádják egymást, másodiknál 8 hós korától egész jól elvannak!
2010. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sógorom sosem boldogult a kisgyerekkel,5 éves, de nem láttam még vele játszani:( majdnem elhagyta emiatt a felesége. Most jön a második, nem tör ki az örömtől...olyan semleges:(
2010. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
később sem:( ez egy külön faj.... :(
2010. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én férjem eleinte 10-15 percet bírt ki, most 3 és 5 évesek a gyerekek, már tud játszani velük, meg dolgozni. de inkább az utóbbit. Sajna nem volt előtte példa, a kergetőzésen kívül fogalma sincs milyen gyereknek való játékok vannak. az ő apukája is az a fajta volt, h nem játszott velük, és ha hazament a munkából és a gyerek sírt, akkor vagy ő ment ki, vagy az anyuka a gyerekkel. de az unokákkal nagyon jól elvan. imádja őket. tehát elképzelhető, h saját gyerekkel nem tud mit kezdeni, csak késöbb az unokával.
2010. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 1O hós koráig szinte semmit nem tudott kezdeni a fiunkkal. Ekkor hoztam egy szabályt: Minden nap (bármilyen fáradt vagy elfoglalt is apa) min. negyed órát kettesben kell töltenie a gyerekkel. Addig én fürdök, vasalok, stb, a lényeg, hogy nem vagyok ott velük. Olyan jól sikerült, h. azóta csomót játszanak, nagyon egymásra találtak. Szerintem sok pasi meg van ijedve attól, h. túl pici a gyerek, még "nem lehet értelmes dolgokat" csinálni vele és cikinek érzik a "gügyögést", éneklést, stb. Szerintem ha nagyobb lesz a gyerek, sokuknál megoldódik ez, de addig is dobd mély vízbe, hagyd őket kettesben egy kicsit...könnyebb nekik úgy, ha más felnőtt nem látja őket, jobban el merik engedni magukat.
2010. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ugyanaz a helyzet :( 17 hónapos múlt, most tartunk a napi fél óránál, ha nem dolgozik, ha megy aznap dolgozni, ez csak 15-20 perc (már lemértem:() Még soha nem tette tisztába, soha nem vitte sétálni, soha nem tolta a kocsiban, azt sem tudja hogy hívják a gyerekorvost ill. a védőnőt. Egy segítség, a fürdésnél hajmosáskor, ennyi :'(

Egyszer etette meg, amikor itt volt a tesója, be akarta mutatni a tudományát, de még azt sem tudta, hogy mennyi időre tegye mikróba a kicsi ebédjét. A lányom persze nem evett, nem tudta, hogy miért apa ad enni.

Nem tudom, hogy változik-e, szerintem nem...hiába mondtam akármit, ő azt mondta, hogy fáradt ehhez, mivel ő DOLGOZIK.

Gondoltam rá, hogy itthon hagyom rá a kislányt, hogy megtanulja, de rájöttem, hogy nem lehetne, még enni sem tudna neki adni :(

Sajnálom, hogy ez a problámánk....talán nem jó apát választottunk?!

2010. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!