Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MOst akkor a tejpépet, tejbeda...

MOst akkor a tejpépet, tejbedarát, rizspépet sem adhatom neki? Azt mondta egy gyermekorvos hogy 1 éves korig csak HA tápszert kaphat. (Tehát ami nem hypoallergén azt ne adjam neki)

Figyelt kérdés
5 hónapos, már eszik elég sok mindent, gondoltam kipróbálom, de ezen nincs e fajta utalás.
2009. jan. 10. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
próbáld ki nála, és ha nem bírja, akkor egy kicsit kiütéses lesz, de ha nem kap töbet, akkor elmúlik. Milyen okból tanácsolta ezt a doki?
2009. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát kipróbáltam..:) Iszonyatosan izlett neki, volt is hara-kiri amikor elfogyott. Nagyon szereti a pocakját.

Igazából nem tudom miért. Arra gondolok,hogy koraszülött lett, és én 1 tipusú cukros vagyok,de nem találok benne logikát,bár orvos nem vagyok.

2009. jan. 10. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A HA -s tápokat általában csak az első 6 hónaban adják!!

Mi is majd 1 hónap mulva már sima tápszert fogunk enni ,nem Ha-st! Üdv Niki

2009. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk allergia hajlam van a családban étel is meg egyéb is (pollen,atka,szőr stb.) és nekünk ezért javasolták,hogy 1 éves koráig ne ismertessük meg a rendes tejjel (mert ugye a sima tápszer is abból van, tudom hogy persze más, meg sokkal jobb mint a tej, de az alapja tejpor.)

A HA-sban a fehérhék aminosavakra vannak bontva teljesen.

Mi ezért esszük a HA-st.

De ha nálatok nincs ilyen, akkor gondolom nem indokolt.

2009. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Milupának van HA pépje (kétféle: sima és vaníliás), azt nyugodtan adhatod. A dokinak kell felírnia, gyógyszertárban kiválthatod.

A babám már 7 hónapos, mégis azt eszi, mert szereti, és olcsóbb is egy kicsit (700 Ft körül) a sima boltinál.

2009. jan. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is csak HA-s dolgokat javasolt a gyerekdoki 1 éves korig. Azt mondta, hogy nem kell a tejtermékekhez való hozzászoktatást elsietni, a baba "ráér még 95 éves koráig tehéntejet inni". Pedig nálunk a családban SEMMI allergiás betegség nincs.

Van a Milupának HA pépje, 2 féle: rizspép és vaníliás gabonapép. Tápszer is van Milumil HA Start, HA2, HA 3 - a baba korához igazodóan. Mi ezeket használjuk, tehát ugyanúgy kap tejpépet, csak HA-t. (A doki írja ki, de mintha a Corában lenne recept nélkül is...)

2009. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!