Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehezen megy...

Másnak is ilyen nehezen megy a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
6 hós a babám!Mivel vegyes táplálású volt(6 étkezésből 1-2 tápszer volt)így 4,5 hósan elkezdtem a hozzátáplálást!Almával,őszibarackal,krumplival kezdtem!Azóta volt már sárgarépa,sütőtök,cékla stb!Talán még az elején jobban is ment a hozzátáplálás,jobban elfogadta az új ízeket de mostanába egy 3-4 hete szinte semmi nem ízlik neki még az sem amit talán régebben egy kicsit jobb ízűen megevett!Semmi de semmi nem ízlik,ha almát teszek a főzibe,ha banánnal édesíteném,ha tápszerrel vagy anyatejjel ízesítem,hogy ismerős legyen az íz,ha semmit se teszek bele mondjuk pl csak magába a sütőtök,ha saját készítésűt,ha üvegeset adok,semmi nem jó!!Ma pl alma volt csirkehusival(én készítettem)nem ette,mondom rakok neki hozzá egy kis banánt(ez 1-2X bevált)de kb 2-3 kanállal evett és lökte kifelé a nyelvével!Így maradt a tápszer!Sokszor dobálom ki az üveges bébiéteket mert nem eszi meg!Foggalmam sincs mikor fogok kiváltani egy étkezést,és foggalmam sincs mikor fogja megszeretni ezeket az ízeket!A védőnőm vmelyik nap mondta,hogy próbáljak meg a főzikhez egy kis olajat vagy margarint tenni!De egy 6 hósnak???Írnátok légyszi ötleteket,recepteket,tanácsokat akik szintén az elején ilyen helyzetbe voltak!!
2010. nov. 12. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem anyatejesek voltak a babáim, de szerintem ha a tápszert magában szívesen eszi, akkor nem különbözik a helyzet.

Az egyik lányom 5,5 hónaposan kinézte a számból a kaját, és mindenre vevő volt, a másik pedig (hat hónaposan kezdte a kóstolgatást), 7,5 hónapos koráig semmi nem kellett neki, és kevéssel utána meg pépeset nem akart enni, hanem csak amit kézzel meg tudott enni saját maga.


Szóval türelem! Ha bármit is erőltetni próbálsz, akkor annak rossz vége lehet. Én azt sem csináltam soha, hogy ha nem ízlett neki, akkor kínálgattam ugyanazon étkezés alkalmával második vagy harmadik félével (főleg akkor, ha előzőleg már szerette, új íznél ez persze más).

Nem eszik, majd megpróbálja a következő étkezésnél.


Aztán megpróbálhatsz még kanalat adni a kezébe, hátha az segít. Azt hiszem nagyobbik lányomnak volt egy olyan időszaka, amikor mindkét kezében kanálnak kellett lenni, csak úgy tudtam etetni. :o)


Kitartás! Nem marad így, egész biztosan!

2010. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott: a kukoricakása (kukoricadarából vízzel főzött pép) nálunk nagy sláger volt. Lehet hozzá gyümölcsöt is keverni (banán, barack, szilva), de magában is jó.

első

2010. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit leirtál,eddig jól csináltál mindent,gondolom fokozatosan vezetted be babádnak az új izeket.Lehet most picit le kellene állni,mert elképzelhető,hogy nem annyira kivánja ezeket a pürés dolgokat és inkább csak tápszert enne.Pár napig csak tápszerezzetek és utána próbálkozz vele újból.Én is voltam igy annak idején a fiammal-ő is tápszert evett-hogy a legelején a krumpli-sárgarépa variáció nem igazán jött be neki és az almát imádta,azt csempésztem bele neki,úgy simán megette. :)De különösebben más gondunk nem volt,mindent elfogadott szépen,meg a lányom is,aki most 20 hós.

Egyébként a barátnőm kislánya volt ilyen,hogy jóformán semmit nem fogadott el,mert csak cicizni akart,ő is kinlódott a lányával eleget,mikor kezdték a hozzátáplálást.Volt rá példa,hogy úgy etette,hogy közben el lett vonva a pici figyelme az evésről pl.mesekönyvvel,ha én ott voltam beszéltem hozzá és rám figyelt,közben az anyja tette a szájába a kaját. :) Ma sem jó evő különben,pedig elmúlt két éves,válogatós,sok mindent nem eszik meg.Azt olvastam egyszer valahol,hogy a hozzátáplálás során bevezetett ételek miensége,ize,azért fontos,mert az a baba aki mindenféle izzel találkozik és szivesen megeszi,későbbiekben sem lesz gond az étkezésével,az pedig,aki már ilyen pici korban úgy kezdi,hogy nem akarja elfogadni az új izeket,ételeket,későbbiekben finnyás lesz és nem jó evő.Persze ez nem törvényszerű,de mindenképp fontos hogy az alapok mienek, itt is ugyanúgy, mint pl. a mateknál se mindegy,ált. iskolában ki hogyan kapja meg a tanárjától.

Csak kitartás kedves anyuka!

2010. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen én is ettől félek,hogy ilyen válogatós nem jó evő fiam lesz!Persze semmit nem erőltetke mert akkor tényleg csak rossz emlékei lesznek az evéssel kapcsolatba!

2010. nov. 12. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

15:37-est cáfolnám azt a részét hogy ha pici korban jó evő akkor az is marad.

Az én két fiam nagyon jól evett 1 és 2 éves korukig.Aztán egy vírusfertőzés miat megbetegedtek és onnantól kezdve csak nyammogtak és válogattak.Kínszenvedés volt őket rávenni az evésre.Most tartunk ott hogy már egyre több mindent megkóstolnak és megesznek,pedig már 7 és 5,5évesek.Most a lánykámmal gyötrődöm.6 hónapig anyatejes volt,aztán kezdtük a hozzátáplálást.Eleinte ette,de amikor a gyümölcsök és a répa,sütőtök, krumpli, cs.mell külömböző variációi után új kajákat akartam adni mindre szájzárat kapott és sírással jelezte hogy nem kéri.

Mindegy hogy én készítem vagy bébiétel.A paradicsomos kajákat kifejezetten útálja.

Mostanában (most 9 hós)úgy próbálok túljárni az eszén hogy vettem gyümölcscukrot(olyan mint a kristálycukor) és azt teszek a kajájába.Így van amikor elfogadja az új ízeket.Viszont nálunk is van olyan hogy semmit nem akar megenni csak a tápszert meg az anyatejet.Ami még bejött nálunk az a natúr HA tejpép.Akár a főzelék sűrítéséhez is használhatod.

Finom tejes íze van, nem olyan mint a tápszereknek.

Ha nem kell HA neki akkor a tejes rizspépet is próbálhatod.

2010. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tehetsz a kajájába egy pici olajat vagy vajat. Én már eleve úgy kezdtem 6 hónaposan a hozzátáplálást hogy mindenbe raktam. A doktornőnk tanácsára. Attól még nem biztos hogy jobban fog enni, de az olajtól felszívódik az étel, nemcsak végigmegy rajta.
2010. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó válaszoló!

HA tejpép???Azt is lehet dokival írattatni??mert én úgy tudtam,hogy csak a HA rizspépet írnak fel!Vagy ez egyébként milyen termék??Milupa??

2010. nov. 14. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!