Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szappant használjunk?

Milyen szappant használjunk?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt ajánlotta hogy ha megszületik a baba, az első 2 hónapban kizárólag tiszta vízzel fürdessem (vagy esetleg gyógyszertári fürdetővel) és csak a popsiját mossam meg szappannal. Szerintetek milyen szappant érdemes használni, ami nem szárít annyira? Vagy nálatok mivel zajlott a fürdetés?
2010. nov. 11. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Minek szappan?Sima gyógyszertári fürdetővel kell a popóját is megmosni.(hidrofil):)
2010. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kizárólag gyógyszertári fürdetővel fürdettük a babát, a fenekét is ezzel mostam át. Az én gyerekem érzékeny, fehér bőrű, már 1 éves, de mai napig gyógyszertári fürdetőt használok, mert bevált, mindig gyönyörű volt a bőre. De minden újszülött bőre érzékeny, szerintem nem kell semmilyen szappan, elég, ha gyógyszertárival fürdeted.
2010. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertári fürdetőt használd arra!

Én azzal fürdettem, vagy ha nagyon kakás lett a feneke, akkor ezzel mostam le a csak alatt.

Hydrofil Nonionic a neve amúgy.


Ne vegyél neki semmi más szintetikus babafürdetőt, mert attól allergiás lesz. Sajnos a kórházban nálunk J&J-nal fürdettek, hát szegény kisbabám olyan vörös volt utána, mint a rák.

2010. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is így gondoltam hogy a gyógyszertári fürdetővel jó lesz, viszont úgy mondta a védőnő, hogy ha rendben van a baba bőre lehet hogy nem is ír fel az orvos fürdetőt, és akkor jön a tiszta víz és a szappan. Viszont nekem is kétségeim vannak ezzel a megoldással kapcsolatban. Még az én bőrömet is szárítja, nemhogy egy pici babáét.

Szóval ha esetleg nem ír fel az orvos fürdetőt, akkor is tudok venni a gyógyszertárban recept nélkül? És úgy kb. mennyibe kerül? Előre is küöszönöm.

2010. nov. 11. 17:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

amit felír az orvos, azzal mosom meg mindenét (pl.Naturland krém).


nem tudom, mennyi volt; minden együtt került 2500Ft-ba. (lázcsillapító, alkohol, hintőpor, fürdető)

2010. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyet én még nem hallottam... :) Most vagy a védőnőd nagyon tudatlan, vagy az orvos furcsa... De szerintem olyan nincs, hogy a doki nem írja ki! Ha magától nem írja, akkor szólj neki, vagy menj másik dokihoz! Az enyém pl. olyan előrelátó volt, hogy a germicid kúpból is mindjárt két dobozzal íratott receptet, a végén mindkettőt ki kellett dobni, mert lejárt a szavija, a gyerekem meg nem volt beteg, popsikrémből is mindjárt 3 doboz, stb. Szóval ő bőven osztogatta a receptet. :) De ez a jobbik eset!
2010. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nálunk sem ír ki a doki, csak akkor, ha kérsz. szóval kérj gyógyszertári fürdetőt.
2010. nov. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én születéstől fogva csak BABA szappannal fürdetem, gyönyörű a bőre.
2010. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Majd akkor megkérem hogy írjon fel ha esetleg magától nem "jutna eszébe".
2010. nov. 11. 18:04
 10/10 anonim ***** válasza:
nekünk kérni kell a dokitól, hogy mit írjon fel, és felírja. 8 hónapos a fiam,a mai napig a hirofiles fürdetővel fürdetem, nem szappannal.
2010. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!