Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írna valaki egy jól bevált...

Írna valaki egy jól bevált átlagos napirendet két hónapos anyatejes babának? Szeretnék végre valami rendszert az életünkbe. Hálás köszönet.

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az a baj hogy mi hiába írnánk a bébikéd magának fogja kialakitani a kis szokásait. De mondjuk egy kis rendszerességel te ezen lassan tudsz alakitani ez pl. a felkelés utána picit "beszélgettek" felöltöztök délbe evés után kiteszed az udvarra este pl mindig úgyanabban az időpontban fürdeted. Ez nálunk 6:30 és 6után ő már jelez hogy kezdjünk neki mi most vagyunk 3hósak és az elejétől 6:30 körül fürdetem. Igazodjatok egymáshoz.
2009. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én leírom, de minden baba más, lehet, hogy nektek más válik be.

Az én lányom.:Reggel kb 5 kor kel cicizik és alszunk 8-ig.Majd átöltözünk, cici kb 8.20 körül.

Berakom a járókába, ami a konyha és nappali fontos tartozéka lett, és elvégzem a teendőimet. Beszélgetek vele, ha kicsit nyüszi akkor felszoktam venni, mevigasztalom, majd visszateszem.Ha jó az idő kb.1 óra séta.( alszik is )

11.20. 12 körül újra cici, általában ebéd után nagyot alszik, 2-4 órát is.

Amikor ébred 2-3 óra körül, tisztába teszem, újra cici majd játék a szőnyegen, ringatom, mesélek, beszélgetünk stb.ez addig tart, amíg látom, hogy nem fáradt( változó időtartam ). Majd felöltöztetetm és kimegyünk az udvarra alszik, mint a tej. Majd újra cici, és játék. Van, hogy még bealszi fél órát.

Mi 7 kor fürdünk, cici, ének, mese, simi 8 kor alszik.

Általában 3-4 óránként eszik. Ha máshogy ébred, kicsit szokott csúszni a napirend, de a fürdésre utolérjük magunkat. A fürcsi mindig ebben az időben van. Éjszaka nem kel fel.

Nekünk kb. ilyen a napirendünk. Vidám, nem sírós a lánykám.

Boldog babázást:)

2009. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Persze tudom, hogy majd együtt alakul a napirend, csakhogy már rém fárasztó az igényszerinti szoptatás, nemalvással kombinálva.Sem enni, sem aludni, de még vécére menni sem hagy.Olvastam, hogy pl. az alvási szokásokat nekünk kell kialakítani a babáknál.Nem vagyok kockafej, de kéne már valami amihez legalább kábéra lehet igazodni.
2009. jan. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!