Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először ülnek a babák, és...

Először ülnek a babák, és utána másznak, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Ha csak sokaknak 8 hó körül ül egyedül a baba,és ugye azt erőltetni nem lehet,akkor sokan a 6 hós babát miért teszik etető székbe,ha a baba egyedül magától nem ül fel?És addig hogy lehet etetni?Pl főzi
2009. jan. 10. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A babák általában előbb ülnek, majd aztán önállóan felülnek, majd az ülő helyzetből kezdik a mászást.

6 hónapos babát már bele lehet ültetni az etetőszékbe,( jól megtámaszkodik a háta) ez nem attól függ hogy önállóan fel tud-e már ülni vagy sem. Azért ülve mégiscsak egészségesebb kanállal etetni mint fekve, a félrenyelésnek nagy a veszélye ha nem ülve kanalazunk.

A babáknál ebben a korban nagy a változatosság, sok baba 8 hósan már tipeg és sok, mégcsak akkortájt kezd egyedül ücsörögni. Minden babánál más és más és szerintem nagyon jól ki lehet tapasztalni.


Egy kétgyermekes anyuka

2009. jan. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
mert azt gondolják,hogy úgy jó pedig nem.Szerintem.Mi 7hó vagyunk már majdnem ül,de már kúszik-mászik.Én úgy etetem,hogy félig fekvő helyzetben van a karomban,úgy nem terheli a gerincét.
2009. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az enyém lassan hét hónapos magától még nem ül fel, de ha felültetem szépen megül egyenes gerinccel. Így szokott játszani. Ha már elfárad akkor visszafektetem. Még nem mászik, de a hasáról a hátára és vissza fordul. A popsiát már kezdi emelgetni
2009. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Íme egy szokatlan, ám lehetséges példa: Az én babám 6 hónaposan elkezdett mászni, rá két héttel felállni. Ülni magától addig sosem ült fel. Tehát nincs törvényszerűség, minden baba olyan ritmusban és sorrendben halad ahogyan neki kényelmes. De nagyon fontos: nem kell tanítani neki ezeket, hagyni kell, hogy saját maga jöjjön rá mindenre akkor akmikor számára itt az ideje. Kimutatták, hogy a későbbiekben kialakuló írás-olvasási valamint koordinációs zavarok a csecsemőkorra vezethetők vissza. Azaz az ilyen betegségben szenvedők nem tudtak rendesen a saját tempójukban minden fejlődési fázist megélni, mesterségesen "gyorsították" őket. Tehát én azt mondom, csak nézzük és örüljünk babánk fejlődésének. Nem kell rohanni sehova... Amúgy az eredeti kérdésre visszatérve, valóban, a leggyakrabban állítólag felülés majd kúszás ill. mászás a sorrent, azután a felállás.

Rengeteg boldogságot a babához!

2009. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tanácstalan voltam,mert a kislányom lassan 6 hónapos,jelenleg hordozóban eszi a gyümiket,de nagyon nehéz így etetni,mert kényelmetlen neki,ahogy látom,folyton kifordul ,hátrafelé,össze-vissza,feszeng benne.Persze nem akarom még etetőszékbe rakni,nem is tudna megülni,csak már nagyon várom azt az időt,mert ez így senkinek sem jó.

Boldog babázást nektek is!

2009. jan. 10. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!