Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6.5 honapos babamnak gyumolcso...

6.5 honapos babamnak gyumolcsok utan adtam olyan bebi etelt ami tartalmaz kukoricalisztet-olajat is? Akkor mar csinalhatok neki rantast rantassal kajat?

Figyelt kérdés
brocoli, bab , borso,hagyma, paradicsom, is volt benne, ha nem lett allergias ezekre az osszetevokre,akkor fozhetek neki ilyeneket ugye? nem adtam meg neki bebi etelt eddig en foztem neki, de ezeket a fent leirtakat meg nem adtam -foztem neki, ezek utan hogyan tovabb, segitsetek aki okosabb,tapasztaltabb tolem,-koszonom
2010. nov. 10. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

a bébikajákban úgy készitik el az allergéneket, felfújosokat, hogy ne okozzon problémát.

Házilag jobb ha betartod a sorrendet. A bab még korai, paradicsomot nem szabad 1 éves kor alatt. Rántás felejtős. Linkeljek egy táblázatot?

2010. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez a nagyobbik gyerekem egészségügyi kiskönyvéből van, mindkettőt e szerint etetem. Ki van rakva a hűtőre
2010. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Idézlek: "...brocoli, bab , borso,hagyma, paradicsom, is volt benne, ... de ezeket a fent leirtakat meg nem adtam -foztem neki"


Bocsi, de ez nekem eléggé katyvasz. Itt némi ellentmondást érzek... Most akkor kapott már ilyeneket, vagy nem?


Először is: babot ne adj még neki.

Rántást én még hanyagolnám, sűríts inkább krumplival, és 8 hónapos kortól csinálhatsz natúr joghurt+liszt keverékéből habarást a főzelékekbe.

Paradicsom allergizáló hatásáról annyit, hogy ugyan már 4 hónapos kortól adható bébiételekben is van paradicsom, de ha te csinálsz valamilyen paradicsomos dolgot, akkor célszerű leforrázni, héját lehúzni, és csak a húsát felhasználni a magjai nélkül.

Egyébként 9 hónaposan kivett a kezemből egy egész paradicsomot a kisfiam, és jóízűen elmajszolta, héjastól. Így azóta adok neki, semmi baja tőle. Ha kipattogna, akkor hanyagold.

2010. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom, az hogy elegge zavaros ,bocsi.... mivel en fozok a babamnak, en meg nem foztem neki, igy gondoltam,hogy nem adtam neki, de a bebi etelben voltak ezen osszetevok, es evett belole, hazilag meg nem keszitettem neki... tettszik erteni? nem tudtam hogy ilyen kimelo eljarassal keszulnek a bebi etelek,,,, nem fogok adni neki ilyeneket...koszomom a valaszokat mindenkinek...
2010. nov. 10. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!