Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babák közül mindegyi...

9 hónapos babák közül mindegyik ennyire ügyes?

Figyelt kérdés

Napok óta sem olvasok másról csak arról, hogy 9-10 hónapos babák szavakat mondanak, felállnak,rámutatnak a dolgokra amit kér stb.

Az én kislányo most lett 9 hónapos és még egy érthető szót sem mond, csak gagyog, néha integet ha mondom neki, de nem mindig. Akkor ő le van maradva, mindenki babája csinálja már ezeket a dolgokat? Remélem értitek mit akartam.


2010. nov. 8. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem tudom miket írtak mások, de megosztom veled az én tapasztalataimat. Kislányom vasárnap lesz 9 hónapos. Tegnap állt fel először egyedül, azóta állandóan ezt gyakorolja. Szépen ül, ügyesen fog tárgyakat mindkét kezével. Tud tapsolni, visszagurítja a labdát. Integetni NEM TUDUNK. Amiket mondogat: bababa, és valamikor apuuu-persze szerintem csak így akarjuk hallani.

Még nem mászik, de szerintem pár hét és elindul. (9 kilós és 75 cm)


Egyébként meg minden baba a saját tempójában fejlődik-ne aggódj!!!!

2010. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

9-10 hónaposan még az én kisfiam sem mutogatott rá semmire, nem tapsolt, nem integetett, bár felállt már, és a bútorokba kapaszkodva lépegetett, illetve mászott is 8 hónapos kora óta.


De most 13 hónapos elmúlt, mond pár szót, formabedobózik, bábel és montesszori tornyot épít, utánoz pár állatot, segít öltözni-vetkőzni, megmutatja, mit szeretne, mi hol van, ismeri a testrészei nagy részét, és meg is mutatja őket, egyedül iszik és eszik is falatkákat, már integet, tapsol, megy... tegnap éppen azt mondta ki kristálytisztán, hogy KÉREK. Majd a kanalat, amivel evett, evés után berakta az evőeszközös fiókba, a fiókot pedig becsukta. Minden nap csinál valami olyat, amivel meglep.


Szóval bármennyire is érzed azt, hogy el van maradva a többi babához képest, ő is szépen fog fejlődni, majd csak kapkodod a fejed, hogy mennyire.

2010. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi is 9hónaposak vagyunk nem megyünk és még nem is ülünk egyedül.

Csak ha bele rakom az ölembe ott normálisan tartva magát ül.

Tárgyakba kapaszkodva feláll de menni nem tud.

Gagyarászik bababa.dádádád.

2010. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

minden baba más, nem kell összehasonlítani őket :) Te babás is biztos nagy ügyes lesz valamiben.


én babám 7 hónaposan felállt, 8 hónaposan bútorok mellett totyogott, mondta baba, mama, papa, 10 hónaposan mutatott a lámpára.

de 11 hónaposan jött ki az első fogacska és még mindig egyszer kel éjszaka :S


Babád tökéletes és nagyon ügyes!!! :)

2010. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom 9 hónapos múlt, a mozgása kezdetektől nagyon fejlett. Már többször is kapaszkodás nélkül sikerült megállnia, olyan mint a csík, felmászik mindenhova (alacsony kis asztalra)...kiszenvedi magát a bébikompból, hintából :)


Nem mutat rá még semmire és nem tapsol viszont.Bár néha már majdnem sikerül neki tapsolni :)


Szavak amiket érthetően mond: Apa, Baba.....de nem tudom mennyire tudatos...szerintem csak ezeket a szavakat sokat hallotta.....mostanában már úgy érzem anya is alakulóban van :)


A játékait még nem nagyon értékeli inkább olyan dolgok érdeklik mint a : porszívó, távirányító, telefon, cd állvány...



A babád biztos nincs lemaradva úgy hogy ne aggódj miatta!

2010. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen nagyon aranyosak vagytok! Az enyém is csúszik- mászik, próbál felállni, egyenlőre a térdepelésig jut. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 8. 17:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 nap híján 10 hónaposan indult el egyedül, de a szavaira már nem nagyon emlékszem, azt biztosan mondta hogy: nem! (és úgy is gondolta) :)
2010. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell ennyi idősen összehasonlítani a babákat! Minden baba más és az biztos hogy 3 éves korukra már mindegyik ugyanazokat fogja tudni.


Én nagyon nem szeretem ha hasonlítgatva vannak a babák. Bár a lányom nagyon ügyes (feláll, ül, mászik lépeget, nincs neki akadály és a szókincse is elég bőséges, apa, mama, memme, papa, hoppá, otta, baba, táp-táp a Háp-háp és még sorolhatnám) ennek ellenére nem szeretem ha hasonlítgatják más gyerekekhez! Gyerekorvoshoz és védőnőhöz is ezért utálok menni, mert folyton ezt hallom a te gyereked is csinálja már, jaj mert az enyém már régóta. Meg dicsekednek valamivel és ha véletlenül azt mondod hogy a te gyereked nem csinálja, akkor "apró" örömökkel csak ennyit mondanak nem baj előbb utóbb csinálni fogja!


Szerintem nem kell ilyenekkel foglalkozni. Semmiről nem késik el a babátok, ha mondjuk másfél évesen kezd el járni. Semmit nem kell siettetni. :)

2010. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!