Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ez? Kézből elfogadj...

Hogy lehet ez? Kézből elfogadja, de kanálból nem!

Figyelt kérdés
anyatejes baba,9 hós.nagyon sokat küszködtünk az étkezéssel,mindig csak cicit akar...pár napja elfogadja az ételeket,de csak kézből,kanállal nem,a levest is így eszi,,,másnak is volt-van ilyen?miért van ez?
2010. nov. 7. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy jön a foga ,és a kanál érintése kényelmetlen az ínyének.
2010. nov. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Műanyag baba-kanállal próbáltad?!


(Kézből hogyan tudod levessel etetni?!) 8-o

2010. nov. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
persze,műanyag baba kanállal...már több félével is.összetöröm villával a zöldségeket és fogom a kezemmel kis csipeteket és megeszi,ha ráteszem a kanálra,elfordítja a fejét...majd pohárból megitatom a levét...
2010. nov. 8. 05:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én legkisebbem is így evett. Kb 1 évesen kezdett igazán kanállal ételt elfogadni. Most pedig már nem hagyja, hogy én etessem, mert mindent egyedül akar. Már 2 éves elmúlt.

Úgyhogy ha így eszik, így eszik. Azért próbálkozz a kanállal is, előbb-utóbb majd rákap.

2010. nov. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt egy ideig.Aztán próbálgattam mindig kanállal is és egyszer elfogadta.
2010. nov. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szilikonos kanalat próbálj! Sok baba csak azzal fogadja el a kaját, ha fogzik.
2010. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 9 honapos es nem szeret kanalbol enni csak ha odaadom neki, de abbol nem lesz eves mert mindent osszekent, szetdobal... Ugyhogy en egyelore ugy oldom meg, hogy kis darabokra vagok mindent eleteszem a talcara es felcsipegeti. Delben apro kis kockakra vagom a parolt zoldseget (ma pl. cukkini lesz es repa) reszelek le neki nagyluku reszelon sajtot, neha husit szoktam neki felvagni nagyon aprora vagy halat. Az uzsona nehez egyedul mert azert kenytelen vagyok neki joghurtot adni vagy gyumolcsot esetleg muzlit, ezt nem csipegetheti fel. Ilyenkor elterelem a figyelmet es ugy sikerul beletuszkolnom par kanallal de van, hogy a kezebe adok egy kanalat es o "probalj enni" vele ami lekoti es igy megtudom etetni de ilyenkor koszos minden. Aztan vacsorara szinten vagok fel aprora neki vajas vagy vajkremes kenyeret, aprora vagott hazilag megfozott sonkat, tonhal darabkakat rakok a kenyerre, fott tojas sargajaval keverem ossze a vajat es azt is rakenem. Szoktam neki felvagni paradicsomot (hej nelkul es mag nelkul mert ez puha es tudja enni). Ugyhogy mi is kuzdunk a kanallal egyelore. :( Raadasul en a kezembol sem tudom etetni csak ha o csipegeti fel. :(
2010. nov. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!